Aktuality

Zpomalte krátkozrakost s čočkami MYCON

ZPOMALTE KRÁTKOZRAKOST S ČOČKAMI MYCON!

Slyšeli jste někdy o myopii? Možná je vám tato oční vada známá spíše pod českým názvem krátkozrakost. Co by ale vaší pozornosti rozhodně nemělo uniknout je fakt, že jí v současnosti trpí třetina světové populace. A my v Optice Fénix nyní nabízíme řešení, jak s myopií bojovat u dětí, které k ní bohužel mají velké sklony. Čtěte dál a zjistěte, co jsou zač nové brýlové čočky MyCon a jak vašim dětem zkvalitní život.

MYOPIE – PROČ JE TO PROBLÉM A JAKÁ S SEBOU NESE RIZIKA?

Nastínili jsme, že myopií v současnosti trpí velké množství lidí – předpokladem navíc je, že do roku 2050 postihne přibližně polovinu světové populace. Důvodem je změna životního stylu, kterou jsme jako společnost v uplynulých letech prošli. Trendem současnosti je upírat zrak na to, co máme před sebou (ve většině případů jde navíc o různé formy technologií), místo toho, abychom se rozhlíželi po okolí. Proto u řady lidí dochází k rozvoji myopie, která nejenže ovlivňuje jejich zrak, ale také zvyšuje náchylnost k určitým očním chorobám.

Velkým problémem je myopie především u dětí. Ty si totiž takové chování osvojí již v útlém věku a velkou část volného času tráví právě před obrazovkami. Kromě toho mají na rozvoj myopie vliv i genetické předpoklady. Dle studií je riziko rozvoje myopie 5 – 15 % u dětí s žádným myopickým rodičem, 25 – 40 % u dětí s jedním myopickým rodičem, a 35 – 60 % u dětí se dvěma myopickými rodiči. Předpoklad rozvoje myopie ve společnosti nasvědčuje tomu, že prognózy pro většinu dětí se budou stále více přibližovat třetí skupině.

Snažit se o zpomalení rozvoje myopie u dětí je v našem nejlepším zájmu. Nejde totiž jen o samotnou krátkozrakost, ale myopie s sebou nese i rizika do budoucnosti. Dle úrovně myopie je u postiženého jedince riziko výskytu určitých očních chorob – konkrétně jde o glaukom, šedý zákal, odchlípení sítnice nebo myopickou makulopatii. S postupující myopií se riziko neustále zvyšuje, proto je třeba zakročit proti ní co nejdříve.

PROČ PRÁVĚ ČOČKY MYCON?

Brýlové čočky MyCon byly vytvořeny v reakci na rostoucí počet dětí trpících myopií. Jejich cílem je zpomalit progresi myopie a předejít tak vzniku očních chorob v dospělosti. Standardní jednoohniskové čočky způsobují, že světlo na periferii oka dopadá za sítnici. S čočkami MyCon se světlo na periferii láme tak, aby dopadalo před sítnici. Tím zpomalují prodlužování oka a drží tak progresi myopie pod kontrolou.

Zpomalit prodlužování oka je k prevenci oční vady naprosto klíčové. Dlouhodobé studie prokázaly, že čočky MyCon snížily po dvou letech nošení růst délky oka přibližně o 56 %. Čočky jsou navíc speciálně navrženy tak, aby jednak zpomalovaly progresi myopie a zároveň umožňovaly ostré vidění. Dosahují toho díky tomu, že jsou plochy pro kontrolu progrese umístěny po stranách čočky, zatímco oblast ostrého vidění zůstává nenarušena a zkvalitňuje tak zrak dítěte.

O tom, že čočky MyCon skutečně fungují a plní svůj účel, vypovídá studie provedená na dětech. Děti trpící myopií vyšetřeny před zahájením studie a poté po 6 měsících, 12-18 měsících, 2 letech, 3 letech a 4-5 letech. Výsledky prokázaly, že nošením čoček MyCon se progrese myopie podstatně sníží – konkrétně došlo po 12-18 měsících ke snížení progrese přibližně o 50 % a po 4-5 letech bylo snížení přibližně o 40 %.

Takové snížení rozhodně není zanedbatelné. Čím dříve se s korekcí myopie u dětí začne, tím déle jim bude zaručeno zdraví očí a potažmo celkové zlepšení kvality života. S pomocí čoček MyCon mají šanci toho dosáhnout. Kontaktujte nás nebo nás navštivte na prodejně Optiky Fénix, kde vám s radostí zodpovíme veškeré vaše dotazy.

Tags: , , , ,

Přečtěte si také

Zpátky do školy: jak na návrat připravit zrak?
Světový den zraku
Nejnovější články
Menu