SPORTOVNÍ OPTOMETRIE

CÍLE NAŠEHO TRÉNINKU

Optika Fénix se dlouhodobě zaměřuje na sportovní prvky v optice – brýle, kontaktní čočky a další spojitá řešení. V poslední době jsme intenzivně vyvíjeli a nyní představujeme nový systém práce se sportovci – jejich zrakem a vnímáním v rámci výrazného zlepšení výkonu a efektivity pohybu. Nicméně soubor našich řešení vytváří kompletní péči o zrak sportovců.

Sportovní výkon je náročný jak pro celé tělo, tak i pro oči. Trénovat tělo je samozřejmostí. V poslední době se většina kvalitních sportovců zaměřuje na psychickou stránku při sportu a tím i na vnímání zrakem.

TRÉNINK ZRAKU DYNAOPTIC
JE INVESTICE NA CELÝ ŽIVOT

Pomůžeme Vám zmírnit mnohé projevy dnešního pro oči namáhavého života jako je: syndrom suchého oka, pálení a slzení očí, bolesti hlavy, zvýšená únava a apatie. Nejen dioptrie Vám vždy vyřeší špatné vidění – umíme Vám pomoci.

ANALÝZA A TRÉNINK ZRAKU

Pro zájemce, kteří absolvují kompletní analýzu, je možné nastavit individuální trénink na dobu zhruba šesti měsíců – délku určí stav zraku a rychlost adaptace při tréninku. Jeho součástí jsou velmi účinné cviky pro zlepšení výkonu sportovce. To znamená především rychlejší orientaci, zlepšení koordinace a zvýšení koncentrace, vyhodnocení a okamžitou reakci. Všechny naučené prvky jsou také velmi užitečné v každodenním životě – zlepšují pozornost, vytváří pohodu po dlouhé práci a snižují únavu a spojité potíže.

I oči mají svaly.

Jediný způsob, jak se staneš rychlejším a lepším, je eliminace veškerých zdržení ve tvém pohybu. Tvoje rychlost a efektivita se zlepší, pokud vytrénuješ i svůj zrak do stejné kondice, jako máš tělo. Dostaneš-li kondici těla i očí do rovnováhy, využiješ svých možností naplno.

TECHNOLOGIE DYNAOPTIC – AŽ NA HRANU MOŽNOSTÍ:
  • 100% PROPOJENÍ VIZUÁLNÍHO A POHYBOVÉHO SYSTÉMU: OKO-RUKA-NOHA
  • RYCHLÁ A PŘESNÁ FYZICKÁ REAKCE
  • MAXIMÁLNÍ VIZUÁLNÍ SOUSTŘEDĚNÍ OMEZUJE „RUŠIVÉ VLIVY OKOLÍ“
  •  KONCENTRACE PO CELOU DOBU SPORTOVNÍHO VÝKONU
  • DOKONALEJŠÍ PERIFERNÍ „ČTENÍ HRY“
  • SPORTOVEC NA HRANĚ MOŽNOSTÍ

ANALÝZA A TRÉNINK ZRAKU

PERIFERNÍ SCHOPNOSTI

SITUACE U SPORTOVCE

Jaká je situace u sportovce: je hráč schopen rychle orientace v prostoru, umí reagovat rychle na pohyby protihráče, číst jeho hru, může sledovat hru z vetší dálky, aby získal čas a reagoval na hru? Nebo musí jít blíž hráči, protože na něj špatně vidí a tím ztrácí drahocenný čas? Je schopen rychle měnit vzdálenost, na kterou se dívá. Sledovat letící balon po celou dobu jeho letu? Sledovat pohyb protihráče.

NAŠE ŘEŠENÍ

Naše řešení: periferní vidění a orientace v prostoru je základním kamenem pro většinu sportovců. Zlepšení jejich výkonu spočívá v komplexním řešení svalů oka, správné funkce a koordinace obou očí společně, dále pak na případné optické pomůcce.

Menu