Aktuality

Rozhovor s Radovanem Knapem (1. část)

Firmy nejsou jen značkou. Firmy dělají lidé. O naší firmě jsme si povídali s majitelem Radovanem Knapem:

1. Začneme jednoduše. Proč právě Fénix?

Fénix je bájný pták, který vždy povstane z popela. Navíc pomáhá potřebným, jeho slzy léčí. Asi to nás zaujalo, proto jsme ho použili do názvu i do loga.


2. Proč optika, co vás k tomu oboru přivedlo?

Abych řekl pravdu, tak prvotním zájmem byly peníze. V průběhu času jsem ale zjistil, že to není jenom o penězích, že se díky tomuto oboru dá pomoci lidem lépe a kvalitně žít, zásadně jsem změnil své priority ohledně motivace proč. Dnes již hledáme v prvé řadě možnosti, jak pomáhat lidem zvládat složité situace v dnešní době která je výrazně zaměřená na nároky vizuálního systému.


3. Jak začala spolupráce s Rodenstockem?

Ta začala cca před 15 lety ve škole, jeden z kluků, se kterým jsem se potkával, je dnes ředitelem Rodenstocku.
Hlavně se mi ale líbí jejich filosofie podnikání, zaměřená vyloženě na vyřešení potřeb zákazníka. Skvělá je jejich politika výzkumu a inovací, dlouhodobě jsou absolutní špičkou v oboru, protože Rodenstock má svoje vlastní lidi na výzkum a vývoj technologií výroby dioptrických čoček, optických přístrojů a inovací v povrchových úpravách. Jako jediní jsou dnes schopni vyrobit dioptrické čočky do brýlí přímo individuálně na míru, což má za následek nejdokonalejší informace pro mozek, který následně skládá obraz. Protože vidíme naším mozkem.


4. Cíle podnikání, vaše pomyslná meta, čeho chcete dosáhnout?

Nás cíl je, ač to zní jako klišé, spokojený zákazník, který od nás odchází nadšený, že pro sebe udělal to nejlepší a my mu s tím pomohli. Je jedno jestli si přišel vyčistit brýle a nebo si koupit troje nové, všichni dostanou 100% službu, za kterou se my nemusíme stydět.
Cíl je ten, aby lidé pochopili, že jim náš obor zlepšuje život ve všech ohledech jejich bytí, vždyť až 90% informací vnímáme zrakem!! Co je víc, než získávatpřes oči do mozku ty nejlepší informace, aby mohl mozek pracovat efektivně a bez zdržování a kompenzování, které bolí, unavuje a je to velká psychická zátěž pro člověka?
Pomyslná meta je tedy takový ten boj s větrnými mlýny – můj cíl je rozbít lichou informaci o tom, že máme brýle „jenom na dálku, na televizi, na tabuli, že nenošením brýlí „trénujeme oči“. Toto jsou informace, které lidem omezují život. Nenošením brýlí trpí zbytek těla, bolest hlavy, krční páteře, zad, únava jak fyzická tak psychická, protože jak mozek kompenzuje zrak, spotřebovává extrémně velké množsví energie, nastavuje tělo podvědomě do nestandardního postavení, které pak způsobuje další bolesti a omezení.
Na tomto pracujeme s panem profesorem Pavlem Kolářem, budeme dělat klinickou studii – vliv vizuálního systému na bolest krční páteře a hlavy.


5. Životní filozofie

Bez práce nejsou koláče….

 

Tags:

Přečtěte si také

Dětský den
Hledáme optometristu
Nejnovější články
Menu