Aktuality

Jak vybrat dětské brýle?

Brýlová skla (čočky) pro děti.

Pro děti v jakémkoliv věku je důležité, aby byly brýlové čočky především bezpečné, protože děti jsou pro každého rodiče tím nejdůležitějším. Z tohoto vyplývá, že nejdůležitější vlastností brýlových čoček pro děti, je jejich odolnost proti rozbití – brýlová čočka se nesmí v žádném případě roztříštit, jak to známe u běžného skla. Střepy, které by vzniky po rozbití čočky, mohou následně poškodit oko a to trvale.

Naše optika Fénix proto doporučuje plastové čočky nebo čočky z nerozbitného materiálu Trivex 1.53, které se netříští v případě úderu či nárazu. Standardně je povrch tvrzený proti poškrábání, ale to je nutné brát jako úpravu zlepšení materiálu, nikoliv jako stav, že jsou „nepoškrábatelné.“

Zkuste více s dítětem probrat jeho zájmy, vzhledem ke kterým je dobré dětské brýle řešit a už mít společně jasno.

Krátký průvodce výběrem dětských brýlí – aneb nejčastější chyby.

Dítě s brýlemi u počítače - optika Fénix Kroměříž

Je to pro každého obtížný krok a okamžik zlomu, ale je to jen v myšlení. Nesmíte zapomínat, že ty dětské brýle bude nosit Vaše dítě, nikoliv Vy. A už i právě tento fakt bude na něj působit. Proto od Vás očekává podporu a toleranci, aby to vše zvládlo. Myslete na to především v okamžicích, kdy se má výběr brýlí již přímo řešit, proto je vždy lépe před návštěvou prodejny optiky si v klidu probrat jaké brýle by se vybíraly, co je na nich důležité a proč. Zkuste více s dítětem probrat jeho zájmy, vzhledem ke kterým je dobré dětské brýle řešit a už mít společně jasno. Uplatnění rodičovské autority v okamžiku výběru většinou nepřináší potřebný výsledek. Mysleme prosím na to, že brýle bude nosit Vaše dítě. Aby je chtělo nosit bez výmluv, musí k nim mít nějaký minimálně „normální“ vztah. Pokud mu budou brýle direktivně vybrány, jeho vztah k nošení bude od počátku pro Vás dosti těžký.

 

 

Dětské brýle v optice Fénix
Jak vybrat dětské brýle? Přečtěte si náš článek.

Snažte se při výběru dětských brýlí působit pozitivně, lépe chválit než kritizovat. Postačí, když řeknete „ty předchozí byly parádní“, než říkat „v těchto vypadáš jak ucho“… Ono to pak Vaše dítě může vzít, že je to obecně platné. Vždyť v dnešní době je na výběr široká škála modelů barevných a hravých, ale také decentních.

 

Sluneční brýle pro děti.

Co je nutné vědět: poškození oka v důsledku dlouhodobého vystavení UV záření je nevratné a v momentě, kdy nastanou zjevné projevy, je ve většině případů již pozdě. U dětí je zapotřebí být obzvláště opatrní ohledně UV záření, protože spousta těchto situací se neprojeví ihned ale později. Mnohdy v dané chvíli Vaše dítě problémy nemá, tak to vypadá jako by bylo vše v pořádku. Navíc dětské oči jsou velmi citlivé na sluneční záření. Existuje mnoho důvodu, proč oči našich dětí pečlivě chránit: jedním z mnoha důvodů je fakt, že děti jsou venku mnohem déle, také protože mají širší zornici a průzračnější oční čočku, než je tomu u dospělých. Věnujte proto pozornost výběru brýlí proti slunci i pro Vaše děti, je to velmi důležité!

Naše skla, která dodáváme, mají samozřejmě certifikát UV, a to nejen ta zabarvená, ale i čirá skla. Proto neváhejte při ochraně zraku raději investovat do kvalitních a ověřených skel, než nakupovat bezejmenné produkty, u kterých nevíte, které normy splňují – resp. nesplňují.

Tags:

Přečtěte si také

Hledáme optometristu
Spolupráce s Centrem pohybové medicíny Pavla Koláře
Nejnovější články
Menu