Aktuality

Prevence zraku

Chodíte pravidelně na preventivní prohlídky ke svému praktickému lékaři? Většina z nás asi ano… A jak jste na tom s preventivní prohlídkou svého zraku? Ano, chodíte pravidelně?

Obvyklé preventivní vyšetření u praktika nezahrnuje detailní vyšetření zraku, takže pokud nemáme potíže, které nás přivedou k odbornému lékaři oftalmologovi či optometristovi, tak necháváme jeden z našich nejcennějších smyslů tzv. ´na holičkách´ a někdy si mylně myslíme, že je náš zrak v pořádku.

Je to ale skutečně tak? Své srdce nebo játra si hlídáme, tak proč se tak nevěnujeme svým očím?

POKUD CHCETE UDĚLAT ZMĚNU a MÍT I SVŮJ ZRAK POD KONTROLOU, přijďte na odborné vyšetření.

Můžete tak předejít zákeřným onemocněním jako je glaukom (zelený zákal) či šedý zákal. Jak probíhá odborné vyšetření a co vyšetření zahrnuje – o tom si můžete podrobněji přečíst ZDE

A čím nás ohrožují onemocnění jako je glaukom či šedý zákal? Glaukomu se často také přezdívá ´tichý zloděj zraku´ – správně asi tušíte, že jeho počátek nejsme schopni poznat sami. Bez vyšetření na moderním přístrojovém vybavení, u nás využíváme nejpřesnější profesionální přístroj DNEYE 2. generace, se stává to, že postupně vlivem glaukomu přestáváme vidět – ten nás totiž okrádá zpočátku nenápadně od vidění na okrajích zorného pole. Více o Glaukomu

Ani šedý zákal nás v počátku onemocnění nemusí nijak výrazně negativně ovlivňovat, k zakalení oční čočky dochází pozvolna a tak i zrak se zhoršuje postupně, což nás nevede k včasné reakci v počátku nemoci. Vzhledem k tomu, že i šedý zákal může při zanedbání vést k oslepnutí či výraznému poškození zraku, je na místě svůj zrak hlídat i v tomto směru. Nemoc většinou přichází ve vyšším věku, ale mohou ji nepříznivě ovlivnit i jiné nemoci, například diabetes, poranění oka či zánětlivé procesy.

Co můžeme pro to, abychom neonemocněli glaukomem či šedým zákalem? Na prvním místě je ona zmíněná PREVENCE – zdravotní vyšetření na našich nejmodernějších přístrojích dokáže i popsat riziko, zdali Vám tato onemocnění hrozí a pak je to opět jen na Vás, jakou pozornost svému zraku věnujete!

Budeme se na Vás těšit, Váš tým Optiky Fénix Kroměříž

Tags: , , , , ,

Přečtěte si také

Přijďte si k nám pro 2. obruby jen za 50%!
Syndrom suchého oka
Nejnovější články
Menu