Aktuality

NENECHTE SI UKRÁST ZRAK

Glaukom (zelený zákal) – to je tichý a zákeřný zloděj zraku – jste si jisti, že nepáchá škody i u Vás či Vašich blízkých?

Jediné, jak toto můžeme zjistit, je podstoupení profesionálního vyšetření zraku na moderních přístrojích, které jsou schopny glaukom odhalit, ale také vyjádřit riziko do budoucna. V naší optice Fénix, jako business partner Rodenstock, pracujeme s nejmodernějším přístrojem DNEYE 2. GENERACE – tedy s nejpřesnějším profesionálním přístrojem, díky kterému získáme pomocí snímků sítnice data pro zjištění či vyloučení glaukomu.

Pro koho je glaukom nejvíce nebezpečný? Bohužel se nedá říci, že by některá z věkových skupin byla před zeleným zákalem v bezpečí. Glaukom je v našich končinách poměrně častým onemocněním očí. ´Okrádá o zrak´ nejčastěji ve vyšších věkových skupinách – nad 65 let a bohužel se ale nevyhýbá i lidem ve věku okolo 40 let, ale pozor – ani dětem!

Jakým způsobem se glaukom projevuje? Přichází velmi nenápadně, v začátku si ani nevšimnete, že nevidíte dobře, protože první výpadky zorného pole jsou v okrajových oblastech. Později, pokud už si všimneme, že s naším zrakem není něco v pořádku, je již nemoc v poměrně pokročilém stádiu. Včas neodhalený glaukom může způsobit skutečně až oslepnutí, protože postupně degeneruje vlákna zrakového nervu, což je nezvratný proces. PROTO JE GLAUKOM TAK ZÁKEŘNÝ A Z TOHO DŮVODU JE I ZDE VELMI DŮLEŽITÁ PREVENCE! Vyšetření glaukomu je nebolestivé a trvá pár minut, proto není nač čekat – POJĎTE SI ZACHRÁNIT ZRAK S NÁMI!

Jak tedy začít s prevencí?  Pokud jste ještě odborné vyšetření zraku neabsolvovali, neváhejte se tedy za námi zastavit, ať si můžete efektivně a hlavně včas svůj zrak ochránit. Budeme se na Vás těšit.

Váš tým optiky Fénix Kroměříž

Tags: , ,

Přečtěte si také

Nebuď jak netopýr
Vyšetření zraku pro firmy
Nejnovější články
Menu