Aktuality

Zpětná vazba od Vás, našich klientů

V Optice Fénix nabízíme celou řadu vyšetření zraku – jedním z nich je vyšetření na přístroji Right Eye, které je velmi žádoucí zejména u dětí. Dokáže totiž zlepšit celkové propojení mezi nervovou a vizuální soustavou a pomoci tak dětem lépe zvládat nároky každodenního života.

Toto vyšetření u nás podstoupila také dvojčata Lucie a Vojta a hodnocení jejich rodičů potvrzuje účinnost nejen samotného vyšetření, ale také neméně důležitého domácího tréninku:

„Vyšetření na přístroji Right Eye je skvělé i pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, jako jsou naše dvojčata, Lucie a Vojta. Lucie má diagnostikovanou vývojovou dysfázii a Vojta atypický autismus. Oba jsou předčasně narozeni v 25 týdnu. S oběma dětmi pracujeme již od narození. Děti prošly mnoha terapiemi. Tato terapie je dalším kouskem do mozaiky na cestě za zlepšením jejich schopností a celkově zlepšení jejich budoucího života.

Je důležité cvičit s dětmi každý den na PC s dotykovou obrazovkou, nebo na tabletu.  Jednou měsíčně znovu děti otestují a vyhodnotí konkrétní posuny a ve srovnání s předchozími výsledky vidíme velké posuny.

Konkrétně u našich dětí je znát zlepšení ve schopnostech: koordinace ruka – oko, zmenšení potíží se záměnou řádků, záměnou písmen, lepší orientaci v textu, snížení únavy při čtení a psaní. Zlepšení zrakové paměti o desítky procent a zlepšení v opisování textu ve škole z tabule do sešitu. Dříve to byl velký problém. Obecně se velmi zlepšilo soustředění a snížila se jejich únava. Zlepšila se spolupráce obou očí a odhad vzdálenosti.

Děkujeme celému týmu optiky Fénix za profesionální a vstřícný přístup k nám a zejména k našim dětem, které někdy potřebují jiný přistup k vyšetření.“

My Lucce a Vojtovi i jejich rodičům děkujeme za skvělou spolupráci a pozitivní zpětnou vazbu a velmi si vážíme důvěry, kterou v nás vložili. Přejeme jim mnoho štěstí na dalších etapách jejich cesty!

Chtěli byste vyšetření na přístroji Right Eye dopřát i svým dětem? Pak nás stačí kontaktovat nebo navštívit přímo na prodejně Optiky Fénix a my vašim dětem vytvoříme trénink zraku na míru!

 

 

Tags: , , , ,

Přečtěte si také

PF 2024
Sněžná slepota aneb jak na horách neoslepnout
Nejnovější články
Menu