úvod, akce, reference kontakty, mapa, o nás informace, ke stažení    
dioptrické a sluneční brýle
sportovní brýle a kontaktní čočky
  » proč sportovní brýle  
  » adidas | gloryfy | oakley  
  » Brýle pro vodní sporty  
  » optika fénix fandí sportu  
služby a doplňky
dětská optika

 
vyšetření a prevence
cvičení zraku proti únavě a pro sport

Co nás odlišuje od ostatních? Bereme svou práci velmi osobně
a nebojíme se jít za kvalitou dál než je zvykem...
Nabízíme vysoce kvalitní brýlové obruby - materiály i provedení s vlastní zárukou servisu..
Optika Fénix nabízí více..!
Do brýlí vsazujeme prestižní skla s certifikací přímo pro nás - Rodenstock Business Partner s technologií přesných skel - díky spojení skeneru DNEye a patentované výroby skla zhotovíme dokonalý otisk vašeho oka 
do oční pomůcky.
     

 
line grey

 
sportovní brýle v našem životě..

Optika fénix se specializuje na sportovní (dioptrické) brýle pro horolezectví, běh, tenis, inline, golf, lyžování, vodní sporty a další..
Pro mnoho lidí se sport stává koníčkem a také životním stylem. Pro některé to může být také nutnost. Bez ohledu za jakým účelem sport vykonáváme jsou kladeny vysoké  nároky na kvalitu vidění, které potom ovlivňuje výkonnosta i bezpečnost při sportování. Každý sport si vyžaduje speciální vybavení a každý sport potřebuje různé korekční pomůcky. Výjimkou nejsou ani vaše oči. Např: potápěčské brýle a brýle pro sportovní plavání - oddělují oči od vodního prostředí a tím chrání a zajišťují ostré vidění - bez nich je plavec nebo potápěč ve vodním prostředí jako za mléčným sklem. Lyžařské brýle - chrání před proudem vzduchu a poletujícím sněhem, atd.

proč si vlastně pořídit sportovní brýle..?
No v polobotkách to na tenise taky moc nejde...

Ale pro jistotu že by Vám to nestačilo, uvedeme ty další důvody proč je používat.. Hlavní je ochrana očí - jsou vyráběny ze speciálních materiálů které v případě pádu, úderu míčem a podobně mají takové vlastnosti, aby vaše oči neutrpěly úraz, a naopak chránily je před zasažením. Tyto materiály je činí velmi stabilními a lehkými, že nepadají - sedí vám na hlavě jako přilepené..
Ostré vidění má značně kladný podíl na výkonu sportovce, vidět soupeře dříve, míč, cíl – je to o co jde..
Sportovní brýle poskytují větší zorné pole, lépe odvádí teplo a pot při výkonech – nemlží se.
Je to pomůcka k nezaplacení!


...sportovní brýle efektivní prostředek a pomocník
 
         

linepokud chcete zobrazit kompletní galerii na tmavém pozadí klikněte.. » sportovní modely - galerie »

      sportovní brýle Adidas
Sportovní brýle Adidas jsou intenzivně vyvíjeny a optimalizovány s podílem zkušeností špičkových sportovců, kteří mají nemalou zásluhu na jejich kvalitních vylepšeních a efektivních prvcích. Takto splňují široké podmínky pro různé sportovní aktivity kdy můžete bez obav používat jedny brýle na více druhů sportů. Nezklamou Vás a pomohou docílit úžasných výkonů. Budou se podílet na Vašich zážitcích. Díky dané variabilitě, také můžete si více dovolit najít ideální model, který vám bude sedět a nejste nuceni za každou cenu použít jeden typ. Bonusem je celá řada extrémně kvalitních a technologicky vyspělých skel, která efektivně řeší celé spektrum přírodních podmínek, za kterých potřebujete perfektně vidět.

Nejdůležitější prvky rámu brýlí a typy čoček:
Adidas jsou špičkové sportovní brýle, nastavitelný nosník pro zajištění maximálního komfortu, vyrobeny z materiálu SPX, optimalizovaná vzdálenost čoček, ventilační systém, kompatibilní s helmou. U všech možno doobjednat náhradní čočky, jednoduše se dají vyměnit.
• LST actvie - hnědo-červené čočky harmonizují změny mezi světlem a stínem - nabízejí vysoký kontrast a ochranu za středně jasných až jasných světelných podmínek
• LST bright – oranžové čočky zvyšují jas ve stínu zesílením kontrastu a poskytují ochranu za středně jasných až tmavých světelných podmínek
• LST bluelightfilter – tmavě hnědé čočky poskytují nejlepší kontrast a ochranu za oslňujících podmínek
• LST vario – kompenzují proměnlivé světelné podmínky, hnědé čočky s adaptivním zabarvováním se automaticky přizpůsobují prostředí ztmavením nebo rozjasněním

 

  nerozbitné (!) sluneční brýle Gloryfy
Všichni znají brýle které si zničili bez rozdílu toho, kolik jsme za ně utratili.

Christoph Egger z Rakouska přišel s brýlemi, které mění svět a jsou nerozbitné. Výsledkem mnohaletého vývoje je celosvětově unikátní materiál. Pod značkou Gloryfy unbreakable se podařilo vyrobit zcela nový produkt. Vysoce kvalitní skla I-Flex jsou pro Vás nyní dostupná i s dioptrickými čočkami, včetně cylindrických.

Gloryfy unbreakable mají paměťový efekt - není důležité jak se Vám brýle zdeformují, vždy se vrátí nepoškozené do původního tvaru. U všech Gloryfy I-Flex skel je garantováno použití materiálů, které chrání oko 100% před UV paprsky v rozsahu 280-400nm.
V závislosti na odstínu skel chrání také před nebezpečným modrým světlem.

Nabízíme Vám brýle z řad Nautic, Snow, LifeStyle, Performan a Outdoor.
 


     


legenda Oakley

Zakaldatel značky Jim Jannard má moto „Všechno na světě může být uděláno lépe. Otázkou však je kdo a kdy to udělá lépe.“

Brýle Oakley jsou vyráběny ze specifických materiálů jako O Matter odolný a pružný materiál netmavnoucí pod UV paprsky slunce, C-5 – slitinu pěti kovů pro lehký a odolný kovový základ brýlí. Systém Three-point fit zaručuje optimální usazení brýlí na hlavě bez otlačenin.

Gumová sloučenina Unobtainium – zakladatelem vynalezena v roce 1975 – povrch který při pocení a vlhku neklouže ale naopak se stává přilnavějším. Patentovaný je také systém úchytů skel pro rychlou výměnu.

Používaná skla s technologií HDO pro přesný obraz v celém zorném poli nebo polarizační skla jako jediná tvořená bez vrstev ale na molekulární úrovní pro 100% potlačení odlesků.

Oakley je synonymem prestiže a kvality.

 

 

 

 


  plavecké brýle
brýle na potápění

Dopřejte si komfort vidění ve vodě s našimi
speciálními modely s dioptrickými skly!!


U dodávaných brýlí si můžete vybrat z nedioptrických nebo dioptrických čoček, negativních od –1 do –9 a pozitivních od +2 do +4. Samozřejmě je možnost sestavit dioptrie na míru zakoupením samostatných očnic na každé oko zvlášť dle potřebné dioptrie – dodáváme smontované dle objednávky do 3 dnů.

Všechny typy běžně mají polykarbonátové čočky s tvrzením proti poškrábání a odolné proti úderu, s protizamlžovací vrstvou na vnitřní straně. Dvojitá silikonová membrána zajišťuje perfektní přilnutí brýlí k tváři, a tím dokonalou nepropustnost vody.

Brýle jsou odolné proti slané vodě, plavou na hladině.
 Akce 3
plaveme proti proudu a hledáme dno ;)

plavecké a potápěcí brýle s dioptriemi i bez
Plavecké brýle jsou důležitým prvkem pro plavce jednak závodní i amatéry. Plaveckých brýlí je sice velké množství k dostání, ale jak je to s dioptrickými prvky? Ten kdo nosí brýle a zvláště vyšší čísla ví, jaké je to bez brýlí ve vodě..
Někteří používají na plavání kontaktní čočky a pak mohou použít jakékoliv plavecké brýle, ovšem s rizikem, že kontaktní čočky mohou z očí vyplavat a také je zde možnost zanesení bakterií do očí. Dioptrické plavecké a potápěčské brýle jsou přeci jen ideálním řešením. My toto řešení máme.Akce 3
utíkáme z domu v létě i na sněhu

někdy je to boj ale taky někdy vítězství
Hlavní vlastností kvalitních sportovních brýlích a nejen běžeckých je ochrana před slunečním zářením a také před různými nečistotami (prach, hmyz, pyl, ...). Při sportu, kde je zvýšené riziko pádů, je také potřeba, aby brýle v případě jejich rozbití oči nepoškodily.
Zorník je nejdůležitější součástí sportovních brýlí. Rozdíly v jeho provedení mají zásadní vliv na výsledné optické vlastnosti brýlí. Velmi významnou funkcí slunečních brýlí je zlepšení vidění za nestandardních světelných podmínek. Další důležitou vlastností, která zejména u levnějších brýlí rozhodně není samozřejmostí, je optická korektnost zorníků.
To znamená, že zorník nijak nezkresluje viděný obraz.
Obrubník u silnice je tam, kde jej vidíte.. :-)

 

Akce 3
jedeme vzhůru a společně !

brýle na cyklistiku a turistiku
Pokud jezdíte na kole, určitě jste ten nepříjemný pocit, že vám něco spadlo do oka a nechce ven, už někdy zažili. A přitom lze této nepříjemnosti tak snadno předejít. Při výběru brýlí pro sport byste měli mít na paměti, že je důležité, abyste je uměli i správně používat. Zejména volba správného odstínu skla je důležitá, protože jízda s příliš tmavými skly v podvečer se může stát nebezpečnou, stejně tak jako volba čirých, či žlutých skel do prudkého slunce. Nabízíme sportovní brýle s patentovaným systémem rychlé výměny skel - během několika sekund lze předělat brýle z tmavých na světlé. Přijďte si to zkusit sami !!


Akce 3
chytáme vítr a jamku
kdo si chce užívat musí mít za čepicí..
Brýle na moře-vodu – to je důležitá výbava, protože právě u vody vzniká ten efekt, že se slunce odráží od vody a někdy je to velmi nepříjemné. S ohledem na provoz na lodi se také doporučuje proti rozsednutí, ulomení stranice nebo pádu do vody, mít dvoje. Není od věci používat odolné pouzdro a brýle mít s provázkem na zavěšení.
Hledání míče je na golfu jedna z nejotravnějších věcí. Marně procházíte stále stejný pruh roughu a říkáte si, že se teď budete muset vrátit, že jste měli hrát provizi a ne tak riskantní ránu ... nebylo by to krásné, kdybyste si v tu chvíli nasadili „zázračné“ brýle, rozhlédli se v nich a míč okamžitě objevili? Otázka ale je - skutečně tohle nějaké brýle dokážou?
Přijďte se k nám na ně podívat..line

         

                       

           
 
co nejdůležitější vám nabízíme:

profesionální oční optika s certifikací Rodenstock
kontaktní čočky a brýlové obruby
dětská optika a zázemí pro rodiče s dětmi
specializace na sportovní brýle
vyšetření zraku na počkání i na objednávku
kontaktních čočky a jejich aplikace
servis zdarma* do konce životnosti brýlí
značky které nabízíme:

dámy a páni -- RAY-BAN | DOLCE A GABANA | VERSACE | TAG HEUER | JAGUAR | BLAC | GUCCI | JIMY CHOO | RODENSTOCK | PORCHE DESIGN | MERCEDES BENZ | DIESEL | JIL SANDER | SALVATORE FERAGAMO | VOGUE | BOGNER | EMPORIO ARMANI
sport -- ADIDAS | OAKLAY | GLORYFY | RODENSTOCK | NIKE | PUMA
dětské brýle -- ACTIVE | NIKE | ESPRIT | RAY-BAN | GUCCI | YOUPI
kontaktní čočky -- JOHNSON A JOHNSON (Acuvue) | COOPER VISION (Biofinity, Proclear, My Day) | ALCON (produkty - AirOptics, Dailies, Opti-Free)

 


© Optika Fénix
všechna práva vyhrazena
idea & image & power
© Max Portman
Optika Fénix si vyhrazuje právo změny podmínek akcí podle aktuální situace a možností v dodávce produktů. Uvedené obchodní značky jsou chráněny právy jejich vlastníků.
  otevírací doba prodejny:

pondělí
úterý
středa
čtvrtek
pátek
sobota
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
9.00 - 11.00
   
mobile: +420 777 744 574
line: +420 573 331 628

e-mail: fenix@optikafenix.cz
mapa: Google Maps » ••