Náš web a myšlenka..
..neprodáváme jen brýle, definujeme STYL!
  kontakty, mapa a podobně
objednávka ..
 
 
Co nás odlišuje od ostatních ?
Bereme svou práci velmi osobně  
a nebojíme se jít za kvalitou dál     
než je zvykem...
  Domů »
 
 
najdete nás...Optika Fénix na FacebookuOptika Fénix » YouTube   logo2
 
 
domů - home optika Korměříž novinky a akce naše služby sortiment .. dětská optika Kroměříž - optika fénix bonus optiky fénix informace, návody, videa, atd.
 
 
  dioptrické brýle | sluneční brýle | kontaktní čočky | sportovní brýle | doplňky a příslušenství
 
     


blac | blackfin | cocosong


  Brýlové obroučky
Kvalitní materiály a dlouhodobě nabízené produkty
v kombinaci s novinkami a módními trendy.


Naše brýlové obroučky jsou obrazem současných trendů v tomto módním doplňku a zdravotní pomůcce v jednom. Představujeme ty hlavní a nejzajímavější typy obrouček které jsou u naás na prodejně k vyzkoušení a zakoupení. Vedle obrouček s čistými liniemi, které se vyznačují jednoduchostí a praktičností a jsou vyrobeny z pevných materiálů, jako je například ocel, karbon, titan máme také exkluzivní typy s mnoha zajímavými barvami a prvky. Mnohé brýlové obroučky mají také možnost opakované výměny čoček a plnou záruku. Ke všem modelům brýlí nabízíme servis, čištění a odbornou pomoc při jejich výběru a také originální pouzdra. Nenajdete-li v sekci dioptrické brýle ten ideální typ pro Vás, rádi Vám v naší prodejně oční optiky předvedeme další neméně zajímavé modely a případně Vám objednáme ten který by nebyl k dispozici ihned.

Kliknutím na obrázky níže se vám otevře náhled ve větším okně.
     


blac

The original carbon fiber frame!


Blac je novátorský tvůrce brandu brýlových obrouček, revolučním způsoben vytvářených z uhlíkových vláken vyztužených titanem. Výsledkem je Lehký rám, ale přesto velmi silný. Blac je první nastavitelný rám z uhlíkových vláken s patentovým označením, jež Blac vyvinul jako první na světě!

Blac je navržen a ručně vyráběn výhradně vlastním produkčním týmem společností Bellinger House v Dánsku. Špičkový a také tajný výrobní proces vkládá každému rámu Blac zvláštní péči a řemeslnost, což zajistí jedinečný design každého kusu. Všechny rámy jsou vyráběny ručně - se závěsy, šrouby a hroty přizpůsobenými pro tyto obroučky Blac.

Jak to celé vzniklo..

Značka Blac Začíná s návrhářem Clausem Bellingerem a jeho fascinací karbon-kompozitním tělwm MP4-1 společnosti McLaren, které v roce 1981 otřáslo Světem Formule 1 v Silverstone. MP4-1 byl první úplný uhlíkový model typu 1, který byl navržen jako výlisek, spíše než tradiční sériové modely hliníkových panelů spojených mechanicky. Odměnou za náročné nekonvenční myšlení byl obrovský skok v síle a robustnosti materiálu, který změnil konstrukci závodních automobilů. Vlastnostmi kompozitu z uhlíkových vláken a skleněných vláken je jeho unikátní tkaný povrch, neobvyklá lehkost kombinovaná s velkou silou.

Klikněte na obrázek pro naši galerii modelů » } »

Blac } oficiální stránky produktů
Facebook stránky značky Blac
Video prezentace na YouTube

  Cocosong 2017
     
blackfin

čistý a dokonalý japonský titan s precizním designem itálie


Všechno začíná titanovou deskou. Ale ne nějakým starým titanem, musí být ten nejčistší na světě. Tváří v tvář desce titanu většina lidí jen vidí kov, ale pokud budete chtít, můžete zahlédnout duši brýlí Blackfin. To je důvod, proč tento jedinečný výrobce kvalitních a nesmírně odolných brýlí nakupuje surové titanové desky v Japonsku od certifikovaných výrobců, kteří mohou zaručit nejčistší a nejdokonalejší titan. Pokud někdo chce vytvořit ty nejlepší titanové rámy, nemůže existovat žádný kompromis o kvalitě zdroje.

Originální text firmy Blackfin hovoří o hrdosti a opravdovém vnitřním smyslu výroby takového dokonalého produktu, jen takoví lidé pak mohou udělat opravdový produkt na která nejen oni ale i my můžeme být hrdi že jej nabízíme:

"Toto je náš italský příběh, jeden z posledních svého druhu. Existuje spousta italských firem, ale jen velmi málo z nich vyrábí své výrobky zcela v Itálii. Začali jsme v roce 1971 v Agordu a budeme zde dnes, stejně jako zítra. Nikdy nedovolíme, aby naše výrobky byly vyrobeny v zámoří, někým, o kom ani nevíme. Chceme, aby byly vyrobeny lidmi, se kterými se setkáváme každý den, lidmi, kteří sdílejí naši vášeň, kteří vědí, co je dobře vykonaná práce a komu můžeme osobně poděkovat, tváří v tvář. Zatímco jiní mohou přesunout své dílny do vzdálených zemí, MY máme tady vše, co potřebujeme."

Klikněte na obrázek pro naši galerii modelů » } »

Blackfin } oficiální stránky produktů
Facebook stránky značky Blackfin
Video prezentace na YouTube

  Cocosong 2017
     

 

 


cocosong

mistrovské umělecké dílo a řemeslná výroba, která zrcadlí misteriózní kulturu východní asie


U brýlí cocosong exkluzivní současné materiály jsou spojeny s tak vynikajícími prvky, jako je hedvábí, sušené květiny, peří, polodrahokamy, kovové akcenty a smaltování. Vysoce precirní rámy brýlí, kter doplňují tvář těch, kteří se chtějí cítit jedineční a exkluzivní. Kouzelný styl, který jde napříč časem a prostorem na výpravě do vzdálených zemí.

Exkluzivní  kolekce značky COCO SONG  vzdává hold historii čínské kultury a umění v kombinaci s  důrazem na detail italského designu. Na některých modelech se nachází malé postříbřené kovové  detaily skládajících se z medailónů, draků a jiných zvířat z asijské mytologie. Brýlové obruby COCO SONG jsou navíc vylepšené pravými polodrahokamy jako jsou nefrittygří okotyrkyslapis lazuli malachit. Každý tento kámen má svůj význam a vliv na člověka.  Také se používají originálně Swarowski krystaly

COCO SONG ztělesňuje expresivita prostřednictvím řečí barev. Například, modrá znamená pokoj,  červená radost a lásku, zelená kreativitu  a žlutá je barva císaře. Orientální vlivy jsou dokonce zakotvené v ochranné známce COCO SONG, co je zkratka pro  "znovuzrození" a mnohé ze symbolů, které zdobí obruby znamenají dlouhou životnost a štěstí. Tato exkluzívní kolekce je určená pro zkušené, kosmopolitní zákazníky, který chtěji expresívní obruby,  v kterých by se odrážela jejich osobnost. 

Každý rám je vyrobený ručně. Jakékoliv barevné odlišnosti nebo nepatrné nedokonalosti by měli být  vnímány jako charakteristické rysy, které dělají tyto obruby výjímečnými. Tato specifické výrobní technika plus využití přírodních materiálů spolu se speciální odbornou starostlivostí má ochránit krásu obrub COCO SONG.

Cocosong serie distribuovaná v ČR } stránky dovozce brýlí
Facebook stránky značky cocosong
Stránky Instagramu pro značku cocosong

  Cocosong 2017
     

 

  


kvalita a dlouhodobá záruka
Všechny produkty které nabízíme jsou dlouhodobě podrobeny požadavkům na vysokou kvalitu, spolehlivost pro uživatele a možnost úprav a oprav pokud jsou potřeba. Kvalita materiálů je pro nás prioritou, proto vybíráme takové, aby vám přinesly jak spolehlivost a odolné řešení, tak i vizuálně byly krásné a reprezentativní.

Modely brýlí které zde zobrazujeme jsou běžnou součástí sortimentu naší optiky ale nejsou aktuálně obrazem stavu na prodejně. Proto prosíme, pokud máte zájem o konkrétní model, nejdříve nás navštivte a rádi Vám jej předvedeme je-li skladem nebo jej pro Vás objednáme. Aktualizaci budeme zde provádět podle možností a nabídky dodavatelů. 
Naše heslo již dlouhou dobu je - na brýlích hlavní je sklo! Tento slogan vyjadřuje i náš přístup ale
samozřejmě nevylučuje abychom nabízeli dokonalé obroučky na které je dlouhodobě spolehnutí..
 
         něco z historie a technologie
Kolem roku 1000 byl vynalezen a od té doby i vyráběn (vyráběli ho Benátčané) tzv. čtecí kámen, tj. skleněný kulový vrchlík, který se přikládal ke čtenému textu aby ho zvětšil. Používali ho především dalekozrací mniši.

Takovýto kámen popisuje ještě v roce 1268 anglický filozof Roger Bacon, zatímco v jenom italském rukopisu z roku 1289 je už zmínka o brýlích, tj. o čočkách upevněných v obroučkách. Musely tedy být vynalezeny někdy v tomto období. Někdy se uvádí jako jejich vynálezce Salvino D’Armate z Pisy, novější zdroje ukazují k dominikánskému mnichu Alessandru Spinovi z Florencie. První známé umělecké zpracování tématu s brýlemi se objevuje v roce 1352 (Tommaso di Modena).
Od okamžiku vzniku brýlí řešili jejich výrobci problém jejich správného usazení (upevnění), a to jak z hlediska mechanického tak optického. Trvalo jim to 350 let. Španělští výrobci v 17. stol. experimentovali s hedvábnými stužkami připevněnými k obroučkám a tvořících smyčku kolem uší. Později španělští a italští misionáři začali používat - po čínském způsobu - místo smyček keramická nebo kovová závaží. Konečně v roce 1730 londýnský optik Edward Scarlett představuje pevné postranice, které se opírají o horní část ucha.
«{

 
Původní brýle prezidenta Adamse

Americký prezident Lincoln


line

         

                       

           
 
co nejdůležitější vám nabízíme:

profesionální oční optika s certifikací Rodenstock
kontaktní čočky a brýlové obruby
dětská optika a zázemí pro rodiče s dětmi
specializace na sportovní brýle
vyšetření zraku na počkání i na objednávku
kontaktních čočky a jejich aplikace
servis zdarma* do konce životnosti brýlí
značky které nabízíme:

dámy a páni -- RAY-BAN | DOLCE A GABANA | VERSACE | TAG HEUER | JAGUAR | BLAC | GUCCI | JIMY CHOO | RODENSTOCK | PORCHE DESIGN | MERCEDES BENZ | DIESEL | JIL SANDER | SALVATORE FERAGAMO | VOGUE | BOGNER | EMPORIO ARMANI
sport -- ADIDAS | OAKLAY | GLORYFY | RODENSTOCK | NIKE | PUMA
dětské brýle -- ACTIVE | NIKE | ESPRIT | RAY-BAN | GUCCI | YOUPI
kontaktní čočky -- JOHNSON A JOHNSON (Acuvue) | COOPER VISION (Biofinity, Proclear, My Day) | ALCON (produkty - AirOptics, Dailies, Opti-Free)

 
© Optika Fénix
všechna práva vyhrazena
idea & image & power
© Max Portman
Optika Fénix si vyhrazuje právo změny podmínek akcí podle aktuální situace a možností v dodávce produktů. Uvedené obchodní značky jsou chráněny právy jejich vlastníků.
  otevírací doba prodejny:

pondělí
úterý
středa
čtvrtek
pátek
sobota
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
9.00 - 11.00
   
mobile: +420 777 744 574
line: +420 573 331 628

e-mail: fenix@optikafenix.cz
mapa: Google Maps » ••