Náš web a myšlenka..
..poradíme, posloužíme, vymyslíme,
opravíme.. máme..
  kontakty, mapa a podobně
objednávka ..
 
 
Co nás odlišuje od ostatních ?
Bereme svou práci velmi osobně  
a nebojíme se jít za kvalitou dál     
než je zvykem...
  Domů »
 
 
Optika Fénix na FacebookuOptika Fénix » YouTube   logo2
 
 
domů - home optika Korměříž novinky a akce naše služby sortiment .. dětská optika Kroměříž - optika fénix bonus optiky fénix informace, návody, videa, atd.
 
 
 
poradenství a výběr brýlí (skel) | vyšetření-měření zraku | kontaktní čočky (aplikace) | seřízení, servis a opravy brýlí
 
     
 
budete se u nás cítit pohodlně..

Náš tým pracovníků je připraven a odborně vybaven pomoci vám najít ten správný typ řešení vašich záměrů, přání nebo potíží které máte. Jsme připraveni Vám naslouchat a najít ideální brýle pro Vás, vymyslet kombinaci produktů aby se Vám denně s minimem potíží dařilo pracovat, sportovat, chodit za zábavou, číst - cokoliv...
Máme na Vás tolik času kolik budete potřebovat - bez čekání a na nejlepším přístrojovém vybavení. Vaše vidění nás zajímá.
obecné vlastnosti brýlových čoček

CO BY VÁS MOHLO ZAJÍMAT:
Nároky na zrak jsou v současné době stále větší a nezáleží na tom, zda jste podnikatel, lékař, učitel, právník, kuchař, truhlář nebo sportovec. V každém zaměstnání bez dokonalého vidění, není možné dosáhnout ty nejlepší výsledky.  Stále nejpoužívanější pomůckou, která má určitým způsobem vliv na vylepšení vidění jsou brýle. Brýle jsou pomůcka pro korekci vidění, případně pro ochranu zraku. Nabízíme široký sortiment kvalitních brýlových obrub ať už plastových tak i  kovových. Brýlové obruby se od sebe odlišují uchycením brýlových čoček - celoobruby, poloobruby a vrtané .
V případě dioptrických brýlí se rozlišují čočky:
  • Korekce krátkozrakosti
  • Korekce dalekozrakosti
  • Pracovní čočky
  • Bifokální a multifokální čočky ( možnost vyzkoušení pohledu přes tyto čočky )


TYPY MATERIÁLŮ DIOPTRICKÝCH SKEL A JEJICH VLASTNOSTI

Dělíme podle materiálu na sklo, plast, polykarbonát a trivex. Skleněné čočky neboli minerální jsou vyrobeny ze skla, v optickém oboru se používají zhruba od 12.století.  Jedinou výhodou těchto čoček je odolnost. Velkou nevýhodou je příliš velká hmotnost a rozbitnost . Naproti tomu plastová čočka je vyrobena z plastu,  je lehčí a bezpečnější. Tyto čočky přišly na trh v roce 1959. Při doplnění  vhodnou povrchovou úpravou je pak i vyšší odolnost čočky proti poškrábání. Polykarbonátové čočky jsou lehké, velmi tenké a díky svým vlastnostem jsou vhodné do vrtaných obrub. Tyto čočky přišly na trhv roce 1999. Do té doby se daný materiál využíval zejména v kosmonautice a  letectví.  Trivexové čočky svou odolností předčí čočky polykarbonátové, májí i výraznější optické vlastnosti. Nejsou  však tak tenké.


Samozabarvovací čočky
 – zabarvují se podle intenzity slunečního záření a obsahují UV filtr. Výhodou je pohodlí v místnosti i venku. K dostání jsou v klasické černé a šedé barvě.Polarizační čočky – jsou ideální volba pro sluneční brýle at´ už na každodenní nošení, do auta, při sportu. Mají dokonalou ostrost vidění. Běžné sluneční brýle obsahují sluneční skla, která propouští jak “ dobré“  tak “špatné“ světlo. Pouze polarizační čočky zcela eliminují “špatné“ světlo a umožňují tak absolutní viditelnost bez oslnění. Obsahují  100% UV filtr.

Drivewear (samozabarvovací polarizační čočka) – je ideální řešení pro řidiče. Komfortní vidění a maximální zraková pohoda jsou při řízení auta velice důležité. Umožňují správné rozpoznání barev světelné dopravní signalizace. Za každého počasí účinně odstraňují nežádoucí rušivé odrazy světla.


Příjemném prostředí a služby na vysoké úrovni to je součást našeho postoj ek zákazníkům


druhy brýlových čoček podle aktivity


Jednoohniskové – Slouží pro vidění na jednu vzdálenost – na  blízko nebo  na dálku

Pracovní čočky – Slouží pro vidění na  střední  vzdálenost a na blízko. Výhoda těchto pracovních čoček spočívá především v tom, že dochází k minimálnímu omezení zorného pole na střední a blízké vzdálenosti.  Velice vhodné pro práci v kanceláři.

Bifokální čočky - tyto čočky jsou vhodné pro vidění na dvě vzdálenosti – dálka a blízko. Střední vzdálenost je rozmazaná, prakticky neexistuje.  Na této čočce je viditelný  přechod mezi zónou na čtení a na dálku, který nepůsobí esteticky.

Multifokální čočky – čočky, které poskytují komfort ostrého vidění na všechny vzdálenosti ( vidění do dálky, na střed i na blízko ).  Jsou plně přizpůsobeny potřebám všedního dne tak, abyste brýle ráno nasadili a večer dali dolů. Kromě funkčnosti a pohodlí mají tyto čočky ještě jednu velkou výhodu v porovnání s bifokálními čočkami a tou je vzhled. Není na nich žádný viditelný předěl mezi jednotlivými zónami pro vidění na jednotlivé vzdálenosti.Čočky pro noční vidění
 – speciální čočky, které zvyšují bezpečnost a komfort během řízení v noci. I když jízda v noci tvoří pouze přibližně 10 – 20% celkového času stráveného za volantem, právě v této době se stává téměř 50% smrtelných dopravních nehod. Jedním z důvodů je skutečnost, že oko člověka v noci přirozeně reaguje na nedostatek světla tak, že se stává mírně krátkozrakým.
 
         
line greybrýlové čočky Rodenstock
   
precizní řešení pro ideální vidění - EyeLT®


 

Pomocí naší převratné technologie EyeLT® dokážeme vyrobit progresivní čočky plně využívající potenciálu vašeho zraku.

Firma Rodenstock je jediným výrobcem brýlových čoček, který dokáže díky technologii EyeLT® spočítat individuální chyby lidského oka pro jakýkoli směr pohledu v závislosti na velikosti zornice. Výsledkem je špičková přesnost brýlových čoček Rodenstock. Dovolí vám plně využít potenciál vašeho zraku. 
Progresivní skla s technologií EyeLT® vám otevřou nový rozměr vidění a umožní Vám vidět ostře i na blízko

Vaše výhody v kostce:

  • Špičková značková kvalita od firmy Rodenstock, jasně rozpoznatelná díky symbolu v podobě písmene R vylesoravaného do brýlové čočky
  • Komplexní individuální analýza celého zrakového systému, který se skládá z brýlí a očí
  • Nejostřejší a nejkontrastnější vidění, zvláště za šera
  • Maximální pohodlí
  • Okamžitá a optimální snášenlivost
I naše sluneční brýlová skla mohou být vybavena převratnou technologií EyeLT®.
     
 
další technologie Rodenstock    
Do našich brýlí vám dodáváme pouze nejlepší skla Rodenstock, protože představují více jak 130 let technologického vývoje a dlouhá léta přínosu produktů výjimečné kvality.
Stále přináší nová inovativní řešení, která pružně reagují na požadavky nositelů brýlí. To nám umožňuje nabídnout nejvhodnější řešení pro vaše každodenní potřeby na dokonalé viděni a perfektní vzhled.

Impression Mono Plus 2 – čočky pro svěží pohled
Ať už vás trápí krátkozrakost, dalekozrakost či astigmatismus, s jednoohniskovými brýlemi uvidíte znovu ostře.
Naše oči podávají každý den ten nejlepší výkon. Ať už se jedná o čtení, řízení auta nebo práci s počítačem. Oči se musí přizpůsobovat a zaostřovat na různé vzdálenosti více než 30.000 krát za den.
Trpíte-li zrakovou vadou, vaše vidění není dokonalé a oči se unavují. V takovém případě vám jednoohniskové brýle pomohou znovu vidět ostře na všechny vzdálenosti. Tyto brýle vám zajistí, že se všechny světelné paprsky budou opět protínat na sítnici a výsledkem bude jasný obraz. U oka, které trpí vadou lámavosti, je obraz vytvářen buďto před, nebo za sítnicí. Výsledkem je neostrý obraz okolního světa.
Impression® Mono 2 je první individualizovaná jednoohnisková brýlová čočka na trhu. Individuální nastavení polohy skla vzhledem k oku zaručuje nejostřejší vidění po celé ploše čočky. A navzdory své lehkosti a štíhlému tvaru je pro čočky Impression® Mono 2 charakteristická jejich vysoká odolnost proti rozbití. Pak už nic nestojí v cestě bezobrubovým brýlím.
Pokud vaší hlavou někdy prolétla myšlenka, že byste potřebovali brýle, pak návštěvu optika neodkládejte. Jednoohniskové brýle vám nabídnou zcela novou perspektivu, bezpečnost a kvalitu života.
 
Naše brýlová čočky nabízejí nejrychlejší návyk a spontánní snášenlivost. 


Ergo - znamená pro Vás více pohodlí na pracovišti
S pracovními čočkami  můžou Vaše oči odpočívat , i když zrovna pracujete - s brýlovými čočkami Ergo určenými pro blízkou a střední vzdálenost.
Na pracovišti je třeba se soustředit na obrazovku počítače, na pracovní stůl i na kolegy, kteří se nacházejí v různých vzdálenostech. S rostoucím věkem je to pro oči čím dále těžší úkol. Je třeba vyrovnávat podvědomé změny polohy těla, což má často za následek bolesti, jejichž zdroj je těžké nalézt. Brýle Rodenstock pro pohodlné vidění na blízko namáhaným očím uleví a pomohou také napjatému krku a ramenům. Změnu pocítíte, i když brýle budete nosit pouhých 5–10 hodin týdně.

Naše brýlové čočky Ergo® jsou dostupné ve třech variantách: jako Ergo® Book určené pro blízkou oblast nabízejí optimální velikost zorného pole pro vidění na vzdálenost do cca 90 cm a tím pádem umožňují práci bez únavy. Jsou ideální zejména pro učitele a zubní techniky, ke čtení nebo pro rukodělné práce. Čočky Ergo® PC nabízejí neomezené zorné pole pro práci na počítači v oblasti do 120 cm. Čočky Ergo® ROOM jsou určeny všem, kdo musí často hovořit se zákazníky anebo se účastnit schůzek. Široká zorná pole dovolují pohodlné vidění až do vzdálenosti pěti metrů a jsou ideální například pro právníky, dirigenty, recepční či osoby pracující za pultem. A mimochodem: díky brýlím pro práci na počítači se budou vaše oči cítit dobře, i když se budete věnovat svým koníčkům!


 

Solitaire Protect Balance 2 - "antireflex na druhou"Naše prvotřídní povrchová úprava zaručuje vašim brýlovým čočkám perfektní ochranu 365 dní v roce – nyní dostupná i pro sluneční brýle.
Naše high tech povrchová úprava Solitaire® Protect Plus 2 vzniká za použití špičkových technologií a může tak chránit vaše brýlové čočky před vlivy okolního prostředí, jako jsou špína, prach, voda a světelné odlesky. Brýlové čočky s touto povrchovou úpravou jsou rovněž dvakrát tak odolné proti poškrábání, než je tomu u běžně dostupných čoček. Mají vynikající antireflexní vlastnosti, výborně se čistí a poskytují dokonalou ochranu před infračerveným zářením.
Solitaire 2 v kostce:
• Maximální odolnost brýlových čoček díky vynikající ochraně proti poškrábání
• Dlouhotrvající efekt bránící ulpívání nečistot, mastnoty a vody
• Antistatický efekt
• V případě potřeby chrání proti zamlžení
• Neuvěřitelně snadno se čistí
• Vynikající ostrost vidění a úžasný vzhled díky dokonalé antireflexní úpravě
• Vynikající ochrana proti UV záření
• Harmonizace biorytmu prostřednictvím redukce umělého modrého světla
Impression
Postavte se stárnutí svého zraku v blízké oblasti po čtyřicítce s pomocí dobrých brýlí na čtení a uchovejte si tak zrakové pohodlí a kvalitu života.
Spolu s tím, jak stárneme, začíná náš zrak slábnout, což je zcela přirozený proces. Přibližně kolem 40. až 45. roku života začínají čočky ztrácet svou pružnost a tím i schopnost akomodace. To v praxi znamená, že již nemůžete přeostřovat mezi blízkým a vzdáleným, takže se například čtení stává namáhavým. Všichni, kdo si chtějí zachovat svou radost ze čtení a moci si obvyklým způsobem prostudovat jídelní lístek či drobný text smlouvy, budou jistě špičkové brýle na čtení považovat za optimální řešení. Jde o nejsnadnější způsob kompenzace presbyopie. Pokud se vyskytne další zraková vada ovlivňující vidění na dálku, je nejlepší možností používání progresivních brýlí. 

V současnosti je možné zakoupit levné brýle na čtení v supermarketech či drogériích. Je samozřejmé, že nejsou individuálně přizpůsobené a optická mohutnost je u obou očí shodná. To znamená, že můžete dobře číst nejvýše jedním okem. Pokud budete dlouhodobě používat špatně zvolené brýle, můžete si poškodit zrak. Nejlepší proto je spolehnout se na kvalitní brýle na čtení doporučené optikem.
Možných řešení je více. Brýle na čtení, bifokální brýle nebo progresivní brýlové čočky umožňující ostrý pohled na všechny požadované vzdálenosti. Špičkou jsou progresivní čočky Impression® od firmy Rodenstock.
Impression® Sport - první individuální jednoohnisková brýlová čočka určena speciálně pro sport.

     
line grey


         

                       

           
 
co nejdůležitější vám nabízíme:

profesionální oční optika s certifikací Rodenstock
kontaktní čočky a brýlové obruby
dětská optika a zázemí pro rodiče s dětmi
specializace na sportovní brýle
vyšetření zraku na počkání i na objednávku
kontaktních čočky a jejich aplikace
servis zdarma* do konce životnosti brýlí
značky které nabízíme:

dámy a páni -- RAY-BAN | DOLCE A GABANA | VERSACE | TAG HEUER | JAGUAR | BLAC | GUCCI | JIMY CHOO | RODENSTOCK | PORCHE DESIGN | MERCEDES BENZ | DIESEL | JIL SANDER | SALVATORE FERAGAMO | VOGUE | BOGNER | EMPORIO ARMANI
sport -- ADIDAS | OAKLAY | GLORYFY | RODENSTOCK | NIKE | PUMA
dětské brýle -- ACTIVE | NIKE | ESPRIT | RAY-BAN | GUCCI | YOUPI
kontaktní čočky -- JOHNSON A JOHNSON (Acuvue) | COOPER VISION (Biofinity, Proclear, My Day) | ALCON (produkty - AirOptics, Dailies, Opti-Free)

 
© Optika Fénix
všechna práva vyhrazena
idea & image & power
© Max Portman
Optika Fénix si vyhrazuje právo změny podmínek akcí podle aktuální situace a možností v dodávce produktů. Uvedené obchodní značky jsou chráněny právy jejich vlastníků.
  otevírací doba prodejny:

pondělí
úterý
středa
čtvrtek
pátek
sobota
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
9.00 - 11.00
   
mobile: +420 777 744 574
line: +420 573 331 628

e-mail: fenix@optikafenix.cz
mapa: Google Maps » ••

 
           

Poradenství pro výběr vaší pomůckyPoradenství pro výběr vaší pomůckyPoradenství pro výběr vaší pomůcky Poradenství pro výběr vaší pomůcky