Náš web a myšlenka..
..poradíme, posloužíme, vymyslíme,
opravíme.. máme..
  kontakty, mapa a podobně
objednávka ..
 
 
Co nás odlišuje od ostatních ?
Bereme svou práci velmi osobně  
a nebojíme se jít za kvalitou dál     
než je zvykem...
  Domů »
 
 
najdete nás...Optika Fénix na FacebookuOptika Fénix » YouTube Optika Fénix na FacebookuOptika Fénix » YouTube   logo2
 
 
domů - home optika Korměříž novinky a akce naše služby sortiment .. dětská optika Kroměříž - optika fénix bonus optiky fénix informace, návody, videa, atd.
 
 
 
poradenství a výběr brýlí (skel) | kontaktní čočky (aplikace) | seřízení, servis a opravy brýlí
 
     
 
obecné informace o kontaktních čočkách

Aplikujeme kontaktní čočky na všechny oční vady: krátkozrakost (myopie), dalekozrakost (hypermetropie) i pro vysoké hodnoty astigmatismu, progresivní kontaktní čočky, barevné čočky a další Typy měření která provádíme a postup zkoušky pro používání kontaktních čoček:

- zakřivení rohovky a topografie rohovky
- prohlídka předního segmentu oka štěrbinovou lampou
- aplikace kontaktních čoček
- zkouška - projití (čas potřebný k usazení kontaktních čoček – cca 30 minut)
- měření ostrosti a kontrola posazení kontaktních čoček štěrbinovou lampou

jaké kontaktní čočky..?


Používáme pouze měkké kontaktní čočky
- hydrogelové
- silikon-hydrogelové
- hybridní (střed jsou RGP čočky, okraj je měkký)- používají se málo


Od roku 1999 jsou některé druhy silikon-hydrogelových kontaktních čoček s vysokou propustností pro kyslík schváleny pro prodloužené nošení, tedy pro nošení i přes noc - pro delší než denní. Tento režim nošení se nedoporučuje, protože při dlouhodobém nošení je vyšší riziko komplikací.

výhody měkkých kontaktních čoček
Výhodou měkkých kontaktních čoček je hlavně pohodlné nošení, snadná aplikace a příznivá cena. Silikon-hydrogelové kontaktní čočky mají vysokou propustnost kyslíku, která zajišťuje dobré dýchání rohovky. Na druhé straně mají oproti hydrogelovým čočkám často horší smáčenlivost, vyšší tuhost a tendenci k tvorbě lipidických usazenin.

nevýhody měkkých kontaktních čoček
Měkké kontaktní čočky jsou z „náchylnějšího“ materiálu, který se nošením rychle zanáší. Je třeba je pravidelně měnit, protože se na nich tvoří lipidové, bílkovinné a další usazeniny ze slzného filmu. Nesprávným výběrem čočky, nedodržováním režimu nošení (přenášením) a zanedbáváním péče mohou nastat komplikace, zejména zánět spojivek či neovaskularizace rohovky.

rozdělení čoček podle délky použití


Každý model kontaktních čoček je určen pro určitý režim nošení, tzn., po jak dlouhou dobu může být čočka v kuse nasazena na oku.

DENNÍ REŽIM NOŠENÍ
Čočka by měla být na oku nasazena max. 16 hodin denně (u některých modelů je tato doba vzhledem k nízké propustnosti pro kyslík omezena i na 10 hodin). Kontaktní čočka s denním režimem nošení se ráno nasadí do oka a večer uloží do roztoku pro opětovné nasazení druhý den.
REŽIM PRODLOUŽENÉHO NOŠENÍ
Prodlouženého nošení je povoleno u některých kontaktních čoček, které se nosí v denním režimu a mají vysokou propustnost pro kyslík. Čočky s prodlouženým režimem nošení se dají nosit i přes noc, ale maximálně 6 dní v kuse. Zároveň se tímto nošením zkracuje celkový čas použitelnosti čočky (např. u měsíčních se o týden zkrátí).
KONTINUÁLNÍ NOŠENÍ
Kontaktní čočky pro kontinuální nošení je možné nosit přes den i noc celou dobu jejich použitelnosti (např. měsíční 30 dní a nocí nepřetržitě). Toto nošení by určitě mělo být schváleno očním odborníkem, nevyhovuje každému oku.

četnost výměny
Četnost výměny určuje, jak dlouho je jedna kontaktní čočka použitelná, kolik dní je možné ji nosit.
Měkké kontaktní čočky mají různé životnosti:
• denní - ráno se nasadí a večer vyhodí,
• čtrnáctidenní a měsíční - každý večer se z oka vyjímají a vkládají do roztoku na kontaktní čočky pro desinfekci a opětovné získání vlhkosti (pokud nejsou pro kontinuální nebo prodloužené nošení).

čištění čoček
Před vyjmutím čoček z očí je třeba si omýt ruce a vylít použitý roztok z pouzdra. Obě misky pouzdra na kontaktní čočky by pak měly být vymyty roztokem a naplněny novým roztokem. Po vyjmutí čoček z očí se doporučuje položit je na dlaň, kápnout na ně pár kapek roztoku a promnout je prstem. Pokud by čočky kvůli nevhodnému uložení oschly, je třeba je opatrně znovu hydratovat. 

Vlivem nošení se na kontaktních čočkách postupně usazují vápenaté, bílkovinné, lipidické a jiné sedimenty, ve kterých mohou růst mikroorganismy. Proto je nutné čočky řádně čistit vhodnými roztoky, který z nich odstraní sedimenty a vydesinfikují je.

Upravené texty ze zdroje Wikipedie

 
         
     

 

 
line grey


ještě několik doporučení a informací


 

DISPONUJEME NEJLEPŠÍMI PŘÍSTROJI NA MĚŘENÍ ZRAKU PRO NÁSLEDUJÍCÍ VÝBĚR KONTAKTNÍCH ČOČEK PRO VAŠE OČI.

Nabízíme Vám kontaktní čočky od významných světových firem (Bausch & Lomb, Johnson & Johnson, Ciba Vision a další). Pomůžeme Vám kontaktní čočky vybrat podle požadavků v klidném prostředí s odborníkem - očním specialistou, který Vám o všem podá maximum informací.

Kontroly doporučujeme jednou za čtvrt, či půl roku dle typu kontaktních čoček a dohody. Jestliže si u nás kontaktní čočky kupujete, máte tyto kontroly zdarma.

Najdete u nás kompletní příslušenství ke kontaktním čočkám 

PRO PÉČI O KONTAKTNÍ ČOČKY NABÍZÍME ROZTOKY:

a) typu "all- in- one" - SoloCare Aqua, SoloCare Soft,Complette Multi Purpose Solution, Opti-Free Express,Renu Multi Plus, Options Multi,

b) typu peroxidového systému – AoSept Peroxidový roztok. Peroxidový roztok je stabilizovaný 3% roztok peroxidu vodíku. Účinek peroxidického roztoku spočívá v tom, že při kontaktu peroxidu s katalyzátorem, který je buď na dně speciálního pouzdra, nebo se přidá ve formě tabletky či jiného roztoku, se peroxid rozkládá "bublá" na vodu a atomární kyslík. Ten má silné oxidační účinky a zároveň čočky desinfikuje i čistí. Čočky je třeba nechat v pouzdře s roztokem minimálně několik hodin, dokud neskončí reakce. Jinak hrozí poleptání oka.


 

 

 

line grey

..a něco málo z historie..

Éra kontaktních čoček se započala v roce 1887 výrobou první tvrdé kontaktní čočky ze skla. Postupem času byl tento model skleněné čočky vylepšován, např. podle odlitku rohovky, aby čočka na oku lépe seděla, později se skleněné kontaktní čočky vyráběly přímo na míru pacientovi. Po vynálezu plexiskla v roce 1933 se kontaktní čočky začaly vyrábět i z tohoto lehčího materiálu (PMMA), což napomohlo k lepší centraci čočky na oku, než jak tomu bylo doposud s těžšími skleněnými čočkami.

V letech 1952-55 v Československu pracovali na vývoji vhodných polymerů Otto Wichterle, tehdejší profesor na VŠCHT v Praze, a Drahoslav Lím, jeho nejlepší žák a asistent. Dodnes se traduje historka objevu polymeru pro kontaktní čočky, jak počátkem roku 1955 Lím nestihl dokončit práci, kterou si pro ten den určil, a svůj syntetizovaný produkt nedodělal a pospíchal na vlak domů, do Senohrab. Druhý den ráno zjistil, že směs se přes noc změnila v měkkou průhlednou hmotu. Tak vznikl základní materiál pro měkké kontaktní čočky. Pak již následoval patent na hydrofilní gel zvaný polyHEMA, který nesl číslo 91918 a datum 23. dubna 1955. V 60. letech následně Wichterle a Lím zavedli techniku výroby kontaktních čoček odstředivým litím. Tento výrobní postup výrazně snížil výrobní náklady na kontaktní čočky a umožnil jejich masové rozšíření
 


Otto Wichterle (27. října 1913 Prostějov – 18. srpna 1998 Stražisko) byl světově
proslulý český vědec a vynálezce

 

 

 

line grey


         

                       

           
 
co nejdůležitější vám nabízíme:

profesionální oční optika s certifikací Rodenstock
kontaktní čočky a brýlové obruby
dětská optika a zázemí pro rodiče s dětmi
specializace na sportovní brýle
vyšetření zraku na počkání i na objednávku
kontaktních čočky a jejich aplikace
servis zdarma* do konce životnosti brýlí
značky které nabízíme:

dámy a páni -- RAY-BAN | DOLCE A GABANA | VERSACE | TAG HEUER | JAGUAR | BLAC | GUCCI | JIMY CHOO | RODENSTOCK | PORCHE DESIGN | MERCEDES BENZ | DIESEL | JIL SANDER | SALVATORE FERAGAMO | VOGUE | BOGNER | EMPORIO ARMANI
sport -- ADIDAS | OAKLAY | GLORYFY | RODENSTOCK | NIKE | PUMA
dětské brýle -- ACTIVE | NIKE | ESPRIT | RAY-BAN | GUCCI | YOUPI
kontaktní čočky -- JOHNSON A JOHNSON (Acuvue) | COOPER VISION (Biofinity, Proclear, My Day) | ALCON (produkty - AirOptics, Dailies, Opti-Free)

 
© Optika Fénix
všechna práva vyhrazena
idea & image & power
© Max Portman
Optika Fénix si vyhrazuje právo změny podmínek akcí podle aktuální situace a možností v dodávce produktů. Uvedené obchodní značky jsou chráněny právy jejich vlastníků.
  otevírací doba prodejny:

pondělí
úterý
středa
čtvrtek
pátek
sobota
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
9.00 - 11.00
   
mobile: +420 777 744 574
line: +420 573 331 628

e-mail: fenix@optikafenix.cz
mapa: Google Maps » ••

 
           

Poradenství pro výběr vaší pomůckyPoradenství pro výběr vaší pomůckyPoradenství pro výběr vaší pomůcky Poradenství pro výběr vaší pomůcky