úvod, akce, reference kontakty, mapa, o nás informace, ke stažení    
dioptrické a sluneční brýle
sportovní brýle a kontaktní čočky
služby a doplňky
  » zhotovení brýlí na zakázku  
  » servis a opravy  
  » brýlové čočky a materiály  
  » doplňky  
  » technologie Rodenstock  
dětská optika

 
vyšetření a prevence
cvičení zraku proti únavě a pro sport

Co nás odlišuje od ostatních? Bereme svou práci velmi osobně
a nebojíme se jít za kvalitou dál než je zvykem...
Nabízíme vysoce kvalitní brýlové obruby - materiály i provedení s vlastní zárukou servisu..
Do brýlí vsazujeme prestižní skla s certifikací přímo pro nás - Rodenstock Business Partner s technologií přesných skel - díky spojení skeneru DNEye a patentované výroby skla zhotovíme dokonalý otisk vašeho oka 
do oční pomůcky.
     

 

 line grey

  zhotovení brýlí na zakázku »      
 


budete se u nás cítit pohodlně..

Náš tým pracovníků je připraven a odborně vybaven pomoci vám najít ten správný typ řešení vašich záměrů, přání nebo potíží které máte. Jsme připraveni Vám naslouchat a najít ideální brýle pro Vás, vymyslet kombinaci produktů aby se Vám denně s minimem potíží dařilo pracovat, sportovat, chodit za zábavou, číst - cokoliv...
Máme na Vás tolik času kolik budete potřebovat - bez čekání a na nejlepším přístrojovém vybavení. Vaše vidění nás zajímá.
zhotovení přesných brýlí


Nároky na zrak jsou v současné době stále větší a nezáleží na tom, zda jste podnikatel, lékař, učitel, právník, kuchař, truhlář nebo sportovec. V každém zaměstnání bez dokonalého vidění, není možné dosáhnout ty nejlepší výsledky.  Stále nejpoužívanější pomůckou, která má určitým způsobem vliv na vylepšení vidění jsou brýle. Brýle jsou pomůcka pro korekci vidění, případně pro ochranu zraku. Nabízíme široký sortiment kvalitních brýlových obrub ať už plastových tak i  kovových. Brýlové obruby se od sebe odlišují uchycením brýlových čoček - celoobruby, poloobruby a vrtané .
V případě dioptrických brýlí se rozlišují čočky:

  • Korekce krátkozrakosti
  • Korekce dalekozrakosti
  • Pracovní čočky
  • Bifokální a multifokální čočky (možnost vyzkoušení pohledu přes tyto čočky)Příjemném prostředí a služby na vysoké úrovni to je součást našeho postoj ek zákazníkům


 
         

 
line grey

  servis a opravy »      
 


doživotní záruka oprav brýlí jen u nás!*
Vy si koupíte - my se staráme..

Jen u nás máte na zakoupené brýle doživotní záruku na opravy základních prvků - jejich výměnu a seřízení. O co se jedná přesně?
*) Je to výměna všech typů sedélek, čištění ultrazvukem, anatomická úprava brýlí k vaší spokojenosti a pohodlí nošení, kontrola a utažení šroubků u bočnic brýlí a u vrtaných v zámcích očnic, výměna silonu v poloobrubách, zkracování šroubku ve vrtaných brýlích, výměna hmoždinek ve vrtaných brýlích.

Dále mimo tyto standardní a běžné práce nabízíme..

Čištění ultrazvukem
toto je možno použít jak na náš hlavní sortiment - brýle, ale také na čištění šperků, mincí, prstenů, řetízků.. Ultrazvukové zařízení čistí od povrchových nečistot pomocí vody a vibrací které vytváří ultrazvuk.
Nabízíme také ke koupi domácí typy ultrazvukových čističek
- jsou jednoduché na provoz a zastanou spoustu práce - stačí do vaničky nalít vodu, vložit předmět a přístroj vše vyčistí za Vás.

Dále Vám rádi nabízíme další servisní práce a řešení jako zajištění šroubků v zámku očnice tak aby se používáním nepovolovaly, potažení stranic antialergickou fólií, výměna koncovek pokud je například rozkousal váš miláček (pes), atd. - většinu pomůcek a řešení máme na místě, pokud by něco bylo potřeba objednat zajistíme Vám.
Dále je samozřejmě u nás možné si doplnit brýle dalšími prvky které vám buď upraví nošení a nebo ošetřující prvky které pomáhají čistit a ošetřovat produkty jež jste u nás zakoupili.


Správná ergonomie posazení brýlí je velmi důležitá jak pro trvanlivost brýlí samotných tak
pro případné potíže se zrakem které mohou nastat z nesprávného nošení této pomůckytechnika a materiály..

S jakými materiály se u nás setkáte a jak je umíme opravit..?
Pro ty z Vás co jste již museli se více zajímat o své brýle protože stav a situace Vás k tomu dovedla uvedeme několik základních a i těch méně známých pojmů které charakterizují používané materiály při výrobě brýlí a jejich možné opravy - řešení - úpravy.

Naše servisní zásahy:
- anatomická úprava stranic, nosníků, inklinace – správné posazení brýlí na obličeji,
- zajištění šroubků v zámku očnice proti samovolnému povolení manipulací s brýlemi,
- výměna flexu na stranicích i plastových,
- výměna sedélek všech typů, výměna koncovek stranic, výměna stranic,
- potažení kovových stranic antialergickou průhlednou fólií všech rozměrů,
- náhradní díly i u straších brýlí – většinou zdarma,
- letování všech typů materiálu – kov, ocel u nás v optice, titan – do 10 dní, nová barevná úprava,
- oprava zalomených šroubků v očnici, stranici
- výměna silonu v poloobrubách,
- opravy plastových brýlí: lepení, šití očnice silonem, zatavení stěžejky – očka

opravy optických produktů - brýlí


Jestli vám ve vaší optice řekli, že to nejde spravit a máte si koupit nové brýle zkuste to ještě u nás!!

Opravujeme veškeré typy materiálů. Samozřejmostí je letování všech typů a částí brýlí očnice, stranice, nosníky, zámky očnice a to i titanových brýlí, lepení a takzvané šití plastových obrub, opětovné opravy zlomených flexových stranic.
Provádíme opravy tak jak je možno a vždy je naším cílem aby jsme Vám pomohli v tom co Vás trápí. Pochopitelně mnoho materiálů má své úskalí ale my to vždy zkoušíme co se dá vymyslet a je to pro nás výzvou překonat tyto problémy a najít pro Vás řešení.

Při nehodě jsme Vám k dipozici v pondělí - pátek i sobotu na telefonu 777 744 574 

..Co doma nedělat: pájení cínem, lepení kovových obrub sekundovým lepidlem - možnost poleptání skla – nejde již dát do původního stavu, rovnat mechanicky - mnohdy dojde k poškození materiálu a následné opravy jsou mnohem složitější..

90% opravných úkonů provedeme do hodiny...


Profesionální přístup a ruce to je správné místo pro Vaše brýle když potřebují opravy či servis

Opravujeme brýle jak zakoupené u nás - to je pro nás samozřejmost která je spojena s naší filozofií prodeje ale také brýle které nejsou u nás nezakoupené!
U brýlí které jsou u nás zakoupené je velmi vysoká pravděpodobnost možnosti opravy a náhrady dílů za nový - modely které nabízíme se snažíme vybírat takové, aby díly na ně byly i následně dostupné a proto se daly tyto brýle opravit v případě nehody, poruchy a podobně. U brýlí které jsou zakoupeny v jiné optice se vždy snažíme zákazníkovi pomoci i když ho v této prodejně odbyli, že to opravit nejde nebo dají na opravu takovou cenu, aby zákazník to nechtěl opravovat. Toto není náš přístup, a proto jsme zcela jiná oční optika než většina okolních.
Ale pokud už bohužel brýle jsou v takovém stavu, že
když my vám řekneme, že to nejde opravit,
tak to opravdu nejde...Kvalitní obroučky a skla potřebují opravy kvalitní technikou a přípravky

 

 
         

 
line grey


  brýlové čočky a materiály »      
 


typy materiálů dioptrických skel
a jejich vlastnosti


Dělíme podle materiálu na sklo, plast, polykarbonát a trivex. Skleněné čočky neboli minerální jsou vyrobeny ze skla, v optickém oboru se používají zhruba od 12.století.  Jedinou výhodou těchto čoček je odolnost. Velkou nevýhodou je příliš velká hmotnost a rozbitnost . Naproti tomu plastová čočka je vyrobena z plastu,  je lehčí a bezpečnější. Tyto čočky přišly na trh v roce 1959. Při doplnění  vhodnou povrchovou úpravou je pak i vyšší odolnost čočky proti poškrábání. Polykarbonátové čočky jsou lehké, velmi tenké a díky svým vlastnostem jsou vhodné do vrtaných obrub. Tyto čočky přišly na trhv roce 1999. Do té doby se daný materiál využíval zejména v kosmonautice a  letectví.  Trivexové čočky svou odolností předčí čočky polykarbonátové, májí i výraznější optické vlastnosti. Nejsou  však tak tenké.


Samozabarvovací čočky
 – zabarvují se podle intenzity slunečního záření a obsahují UV filtr. Výhodou je pohodlí v místnosti i venku. K dostání jsou v klasické černé a šedé barvě.Polarizační čočky – jsou ideální volba pro sluneční brýle at´ už na každodenní nošení, do auta, při sportu. Mají dokonalou ostrost vidění. Běžné sluneční brýle obsahují sluneční skla, která propouští jak “ dobré“  tak “špatné“ světlo. Pouze polarizační čočky zcela eliminují “špatné“ světlo a umožňují tak absolutní viditelnost bez oslnění. Obsahují  100% UV filtr.

Drivewear (samozabarvovací polarizační čočka) – je ideální řešení pro řidiče. Komfortní vidění a maximální zraková pohoda jsou při řízení auta velice důležité. Umožňují správné rozpoznání barev světelné dopravní signalizace. Za každého počasí účinně odstraňují nežádoucí rušivé odrazy světla.druhy brýlových čoček podle aktivity


Jednoohniskové – Slouží pro vidění na jednu vzdálenost – na  blízko nebo  na dálku

Pracovní čočky – Slouží pro vidění na  střední  vzdálenost a na blízko. Výhoda těchto pracovních čoček spočívá především v tom, že dochází k minimálnímu omezení zorného pole na střední a blízké vzdálenosti.  Velice vhodné pro práci v kanceláři.

Bifokální čočky - tyto čočky jsou vhodné pro vidění na dvě vzdálenosti – dálka a blízko. Střední vzdálenost je rozmazaná, prakticky neexistuje.  Na této čočce je viditelný  přechod mezi zónou na čtení a na dálku, který nepůsobí esteticky.

Multifokální čočky – čočky, které poskytují komfort ostrého vidění na všechny vzdálenosti ( vidění do dálky, na střed i na blízko ).  Jsou plně přizpůsobeny potřebám všedního dne tak, abyste brýle ráno nasadili a večer dali dolů. Kromě funkčnosti a pohodlí mají tyto čočky ještě jednu velkou výhodu v porovnání s bifokálními čočkami a tou je vzhled. Není na nich žádný viditelný předěl mezi jednotlivými zónami pro vidění na jednotlivé vzdálenosti.

Čočky pro noční vidění
 – speciální čočky, které zvyšují bezpečnost a komfort během řízení v noci. I když jízda v noci tvoří pouze přibližně 10 – 20% celkového času stráveného za volantem, právě v této době se stává téměř 50% smrtelných dopravních nehod. Jedním z důvodů je skutečnost, že oko člověka v noci přirozeně reaguje na nedostatek světla tak, že se stává mírně krátkozrakým.
 
         

 

 
line grey

 
doplňky pro brýle a další pomůcky..

Naše optika nabízí vedle hlavního zboží a služeb také doplňkové produkty, které ale jsou neodmyslitelně spojeny s naší prací a tím co zákazníci - Vy potřebujete a užíváte k produktům spojeným s optickými prostředky. Opět zde představujeme na fotografiích jen několik základních produktů, a ostatní, pokud máte zájem, rádi Vám nabídneme u nás v prodejně.

Jen ve stručnosti vyjmenujeme některé hlavní produkty:

- roztoky na čištění kontaktních čoček,
- pouzdra na kontaktní čočky,
- kapky do očí
- okluzory
- spací brýle,
- sluneční brýle na brýle
- ochranné brýle,
  - klipy do solária
- lupy a lupové klipy
- čističe na brýle, roztoky proti mlžení
- šňůrky, řetízky a pásky na brýle včetně plovacích,
- doplňky pro dětské brýle,
- pouzdra na brýle.
     

...Vaše optické pomůcky potřebují také sem tam péči...
 
         ukázková galerie - doplňky které nabízíme »

 
line grey


technologie pro brýle - Rodenstock
   
Do našich brýlí vám dodáváme pouze nejlepší skla Rodenstock, protože představují více jak 130 let technologického vývoje a dlouhá léta přínosu produktů výjimečné kvality.
Stále přináší nová inovativní řešení, která pružně reagují na požadavky nositelů brýlí. To nám umožňuje nabídnout nejvhodnější řešení pro vaše každodenní potřeby na dokonalé viděni a perfektní vzhled.
precizní řešení pro ideální vidění - EyeLT®
Firma Rodenstock je jediným výrobcem brýlových čoček, který dokáže díky technologii EyeLT® spočítat individuální chyby lidského oka pro jakýkoli směr pohledu v závislosti na velikosti zornice. Výsledkem je špičková přesnost brýlových čoček Rodenstock. Dovolí vám plně využít potenciál vašeho zraku. 
sluneční brýlová skla mohou být vybavena převratnou technologií EyeLT®. ...více informací »»
 
     
 
Impression Mono Plus 2 – čočky pro svěží pohled
Jsou první individualizované jednoohniskové brýlové čočky na trhu. Individuální nastavení polohy skla vzhledem k oku zaručuje nejostřejší vidění po celé ploše čočky. A navzdory své lehkosti a štíhlému tvaru je pro čočky Impression® Mono 2 charakteristická jejich vysoká odolnost proti rozbití. Trpíte-li zrakovou vadou, vaše vidění není dokonalé a oči se unavují. V takovém případě vám jednoohniskové brýle pomohou znovu vidět ostře na všechny vzdálenosti. Tyto brýle vám zajistí, že se všechny světelné paprsky budou opět protínat na sítnici a výsledkem bude jasný obraz. ...více informací »»
 
     
 
Solitaire Protect Balance 2 - "antireflex na druhou"
Naše prvotřídní povrchová úprava zaručuje vašim brýlovým čočkám perfektní ochranu 365 dní v roce – nyní dostupná i pro sluneční brýle.
Vzniká za použití špičkových technologií a může tak chránit vaše brýlové čočky před vlivy okolního prostředí, jako jsou špína, prach, voda a světelné odlesky. Brýlové čočky s touto povrchovou úpravou jsou rovněž dvakrát tak odolné proti poškrábání, než je tomu u běžně dostupných čoček. Mají vynikající antireflexní vlastnosti, výborně se čistí a poskytují dokonalou ochranu před infračerveným zářením....více informací »»
 
     
 
Ergo - znamená pro Vás více pohodlí na pracovišti
S pracovními čočkami  můžou Vaše oči odpočívat , i když zrovna pracujete - s brýlovými čočkami Ergo určenými pro blízkou a střední vzdálenost.
Na pracovišti je třeba se soustředit na obrazovku počítače, na pracovní stůl i na kolegy, kteří se nacházejí v různých vzdálenostech. S rostoucím věkem je to pro oči čím dále těžší úkol. Je třeba vyrovnávat podvědomé změny polohy těla, což má často za následek bolesti, jejichž zdroj je těžké nalézt. Brýle Rodenstock pro pohodlné vidění na blízko namáhaným očím uleví a pomohou také napjatému krku a ramenům. Změnu pocítíte, i když brýle budete nosit pouhých 5–10 hodin týdně....více informací »»
 
     
 
Impression
Postavte se stárnutí svého zraku v blízké oblasti po čtyřicítce s pomocí dobrých brýlí na čtení a uchovejte si tak zrakové pohodlí a kvalitu života.
Spolu s tím, jak stárneme, začíná náš zrak slábnout. Všichni, kdo si chtějí zachovat svou radost ze čtení a moci si obvyklým způsobem prostudovat jídelní lístek či drobný text smlouvy, budou jistě špičkové brýle na čtení považovat za optimální řešení. Nejlepší proto je spolehnout se na kvalitní brýle na čtení doporučené optikem. Brýle na čtení, bifokální brýle nebo progresivní brýlové čočky umožňující ostrý pohled na všechny požadované vzdálenosti. Špičkou jsou progresivní čočky Impression® od firmy Rodenstock....více informací »»
 
     
     
line grey


         

                       

           
 
co nejdůležitější vám nabízíme:

profesionální oční optika s certifikací Rodenstock
kontaktní čočky a brýlové obruby
dětská optika a zázemí pro rodiče s dětmi
specializace na sportovní brýle
vyšetření zraku na počkání i na objednávku
kontaktních čočky a jejich aplikace
servis zdarma* do konce životnosti brýlí
značky které nabízíme:

dámy a páni -- RAY-BAN | DOLCE A GABANA | VERSACE | TAG HEUER | JAGUAR | BLAC | GUCCI | JIMY CHOO | RODENSTOCK | PORCHE DESIGN | MERCEDES BENZ | DIESEL | JIL SANDER | SALVATORE FERAGAMO | VOGUE | BOGNER | EMPORIO ARMANI
sport -- ADIDAS | OAKLAY | GLORYFY | RODENSTOCK | NIKE | PUMA
dětské brýle -- ACTIVE | NIKE | ESPRIT | RAY-BAN | GUCCI | YOUPI
kontaktní čočky -- JOHNSON A JOHNSON (Acuvue) | COOPER VISION (Biofinity, Proclear, My Day) | ALCON (produkty - AirOptics, Dailies, Opti-Free)

 


© Optika Fénix
všechna práva vyhrazena
idea & image & power
© Max Portman
Optika Fénix si vyhrazuje právo změny podmínek akcí podle aktuální situace a možností v dodávce produktů. Uvedené obchodní značky jsou chráněny právy jejich vlastníků.
  otevírací doba prodejny:

pondělí
úterý
středa
čtvrtek
pátek
sobota
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
9.00 - 11.00
   
mobile: +420 777 744 574
line: +420 573 331 628

e-mail: fenix@optikafenix.cz
mapa: Google Maps » ••