úvod, akce, reference kontakty, mapa, o nás informace, ke stažení    
dioptrické a sluneční brýle
sportovní brýle a kontaktní čočky
služby a doplňky
dětská optika

 
vyšetření a prevence
cvičení zraku proti únavě a pro sport
Co nás odlišuje od ostatních? Bereme svou práci velmi osobně
a nebojíme se jít za kvalitou dál než je zvykem...
Nabízíme vysoce kvalitní brýlové obruby - materiály i provedení s vlastní zárukou servisu..
Optika Fénix nabízí více..!
Do brýlí vsazujeme prestižní skla s certifikací přímo pro nás - Rodenstock Business Partner s technologií přesných skel - díky spojení skeneru DNEye a patentované výroby skla zhotovíme dokonalý otisk vašeho oka 
do oční pomůcky.
     

line grey   line grey
posílení zraku pro pracující a mládež - pro zdraví a relax   sportovní optometrie - trénink zraku pro vyšší výkon
 

 


  

line grey


Oči vedou tělo
  Brankář Minnesota Wild - Devan Dubnyk,
v současnosti jeden z nejlepších brankářů NHL, trénuje svůj zrak na klinice True Focus Vision v Edně a všem ukazuje, že trénink vizuálního systému a mozkových reakcí zásadně mění schopnosti sportovce a přináší skvělé výsledky!!
     
     
 

Devan Dubnyk používá jednu z tréninkových metod, na které v USA její tvůrce Lyle Mast spolupracoval 13 let s techniky z NASA a očními specialisty.
Náš trénink vizuálního systému (oko-mozek a tělo) s větším spektrem možností je jeho obdobou. Je však určen pro každého sportovce
a sami jsme jej v České republice vyvíjeli a efektivně vylepšili.

     

 

line grey

 


  analýza a trénink zraku - dynaoptic je:

 
  1

Základním krokem v systému dynaoptic je analýza zraku (screening) v místě - jedná se o první kontrolu a komplexní test, který prověří schopnosti vizuálního systému sportovců. Ucelené výsledky a zhodnocení, které bude naším týmem vypracováno, je následně zasíláno e-mailem.

 
  2

Po tomto prvním vstupním zjištění je po domluvě možno dál postupovat a provést optometrické vyšetření na našem specializovaném pracovišti v Kroměříži.
Jedná se o prohlídku na skeneru DNEye, který je unikátním přístrojem pro zjištění přesných dioptrických vad oka. Z tohoto vyšetření je vystaveno přesné vyhodnocení - zpráva o stavu zraku. A následuje z naší strany návrh na optické pomůcky - kontaktní čočky, dioptrické brýle, sportovní dioptrické brýle a jejich aplikace.

 
  3

Třetí a závěrečnou složkou analýzy je speciální zátěžový test zraku - okohybných svalů a vizuálního systému.


 
    Pro zájemce, kteří absolvují kompletní analýzu, je možné nastavit individuální trénink na dobu zhruba šesti měsíců - délku určí stav zraku a rychlost adaptace při tréninku. Jeho součástí jsou velmi účinné cviky pro zlepšení výkonu sportovce. To znamená především rychlejší orientaci, zlepšení koordinace a zvýšení koncentrace, vyhodnocení a okamžitou reakci.  
       
       
   
Všechny naučené prvky jsou také velmi užitečné v každodenním životě - zlepšují pozornost,
vytváří pohodu po dlouhé práci a snižují únavu a spojité potíže.Jsme rádi, že jste se o naši technologii zajímali, a pokud budete mít další zájem,
nebo nebude Vám cokoliv jasné - ptejte se nás, od toho tu jsme.
 
       

 

 

line grey 
Klíčem ke Tvé kondici je oční trénink. I oči mají svaly.

Jediný způsob, jak se staneš rychlejším a lepším, je eliminace veškerých zdržení ve tvém pohybu.

Tvoje rychlost a efektivita se zlepší, pokud vytrénuješ i svůj zrak do stejné kondice jako máš tělo. Dostaneš-li kondici těla i očí do rovnováhy, využiješ svých možností naplno.


Technologie dynaoptic - až na hranu možností:

100% propojení vizuálního a pohybového systému: oko-ruka-noha
rychlá a přesná fyzická reakce
maximální vizuální soustředění omezuje „rušivé vlivy okolí“
koncentrace po celou dobu sportovního výkonu
dokonalejší periferní „čtení hry“
sportovec na hraně možností

  
       

 

 

 

line grey


Cíle našeho tréninku


rozhýbání okohybných svalů, případná náprava jejich funkce - monokulárně, binokulárně
zdokonaleni přechodu dálka - blízko - dálka
snížení energetické náročnosti vizuálního systému
zlepšení periferního vidění
• zlepšení kvality spolupráce oko - mozek - tělo (ruka, noha atd.)

     

Prvky sportovních situací a možná řešení pro sportovce v našem systému

 

Jak funguje proces vidění:
obecná orientace v prostoru | zaměření očí na předmět zájmu | zaostření na daný předmět zájmu (fixace) | adaptace a vyhodnocení situace | pokyn tělu
a tak pořád dokola
..

Níže Vám přesněji popíšeme jednotilvé prvky

      

Prostorová orientace - periferní schopnosti

Jaká je situace u sportovce: je hráč schopen rychle orientace v prostoru, umí reagovat rychle na pohyby protihráče, číst jeho hru, může hru sledovat z vetší dálky a tím mít čas a reagovat na hru? Nebo musí jít blíž hráči, protože na něj špatně vidí a tím ztrácí drahocenný čas? Je schopen rychle měnit vzdálenost na kterou se dívá. Sledovat letící balon po celou dobu jeho letu? Sledovat pohyb protihráče.
Naše řešení: periferní vidění a orientace v prostoru je základním kamenem pro většinu sportovců a jejich zlepšení spočívá v komplexním řešení svalů oka, správné funkce a koordinace obou očí společně a případné optické pomůcce

 

Zaměření očí na předmět zájmu

Jaká je situace u sportovce: je Váš hráč schopný rychlého přechodu mezi dálkou a blízkou? Sleduje míč například při výkopu celou dobu co letí a nebo jen na začátku a tak tak stihne přeostřit na zpracování míče?
Naše řešení: zjistíme zda jsou oči schopny pohybovat ve svalové rovině, jak rychle jsou oči schopny přejít na předmět zájmu - akomodace oka - čočka přeostřuje z dálky na blízko a zpět.

 
 

 

Zaostření na daný předmět zájmu (fixace)

Jaká je situace u sportovce: dívá se hráč na to co myslí, že se dívá? Nebo má jeho mozek s touto základní věcí potíže (v případě pohybu se zmenšuje ostrost vidění).
Naše řešení: za pomocí optotypu - klasické metody zjištění - vyšetříme možnost ztráty ostrého vidění u sportovce. Možnost strabismu - skrytého šilhání oka.

 

Adaptace a vyhodnocení situace

Jaká je situace u sportovce: je i po rychlé změně směru sportovec schopen se ihned věnovat dál svému cíli a efektivně navázat na předchozí situaci? Rychle se zapojit do hry po nárazu, zjistit kde je atd.?
Naše řešení: test zjistí u sportovce jak rychle je rovnovážný systém (střední ucho, propriorecepce, zrak a zpracování informací v CNS) schopen reagovat na změnu postavení těla v prostoru, reagovat na změnu vnímání.

 
     

 

 

 

 

line grey
 
trocha informací pro všechny

Optika Fénix se dlouhodobě zaměřuje na sportovní prvky v optice - brýle, kontaktní čočky a další spojitá řešení. V poslední době jsme intenzivně vyvíjeli a nyní představujeme nový systém práce se sportovci - jejich zrakem a vnímáním v rámci výrazného zlepšení výkonu a efektivity pohybu. Nicméně soubor našich řešení vytváří kompletní péči o zrak sportovců.


Sportovní výkon je náročný jak pro celé tělo tak i pro oči. Trénovat tělo je samozřejmostí - v poslední době se zaměřuje většina kvalitních sportovců na psychickou stránku při sportu a tím i vnímání zrakem.

Dnešní sport je o rychlosti a vyhodnocení dané situace. Pokud hráčovy oči nejsou schopny - ať už z důvodů ostrosti, nebo špatné koordinace očí, přesně zaměřit na co se dívají, je mozek nucen k opravným pohybům oka. To vede k pozdní reakci a rovněž potřebě vykonávat další pohyb těla. Zpoždění může být v milisekundách až sekundách. Pomalá reakce dostává hráče pod tlak, a tím do složitějších situací, které již netvoří ideální linii k cíli sportovního snažení - bodování, výhře.

V rámci naší péče o vaše hráče jsem schopni nastavit dioptrickou pomůcku pro ideální ostrost. Zjistit stav a funkčnost okohybných svalů. Za pomoci cvičení zlepšit jejich funkci pro zrychlení procesu vidění a tím i k rychlejším reakcím na vzniklou situaci.

Systém našeho vyšetření je založen na základě postupu vyšetření v optometrii - „21 oep" podle Arthura Martena Skeffingtona (1890-1976). Je používán ve světě od začátku 20. století. V našem vlastním řešení je proces obohacen o nejlepší přístrojové vybavení, které se v dnešní době dá využít - DNEye Skener 2, 3D optotyp, foropter.

Naší snahou je celostní přístup - péče zahrnuje celkový systém poznání stavu očí vašich sportovců i se zaměřením na zdravotní stránku. S tímto je prováděno vyhodnocení a doporučení pro každého individuálně následných prvků pro výrazně lepší sportovní výkon a požitek ze sportu. 
       

 

 


         

                       

           
 
co nejdůležitější vám nabízíme:

profesionální oční optika s certifikací Rodenstock
kontaktní čočky a brýlové obruby
dětská optika a zázemí pro rodiče s dětmi
specializace na sportovní brýle
vyšetření zraku na počkání i na objednávku
kontaktních čočky a jejich aplikace
servis zdarma* do konce životnosti brýlí
značky které nabízíme:

dámy a páni -- RAY-BAN | DOLCE A GABANA | VERSACE | TAG HEUER | JAGUAR | BLAC | GUCCI | JIMY CHOO | RODENSTOCK | PORCHE DESIGN | MERCEDES BENZ | DIESEL | JIL SANDER | SALVATORE FERAGAMO | VOGUE | BOGNER | EMPORIO ARMANI
sport -- ADIDAS | OAKLAY | GLORYFY | RODENSTOCK | NIKE | PUMA
dětské brýle -- ACTIVE | NIKE | ESPRIT | RAY-BAN | GUCCI | YOUPI
kontaktní čočky -- JOHNSON A JOHNSON (Acuvue) | COOPER VISION (Biofinity, Proclear, My Day) | ALCON (produkty - AirOptics, Dailies, Opti-Free)

 


© Optika Fénix
všechna práva vyhrazena
idea & image & power
© Max Portman
Optika Fénix si vyhrazuje právo změny podmínek akcí podle aktuální situace a možností v dodávce produktů. Uvedené obchodní značky jsou chráněny právy jejich vlastníků.
  otevírací doba prodejny:

pondělí
úterý
středa
čtvrtek
pátek
sobota
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
9.00 - 11.00
   
mobile: +420 777 744 574
line: +420 573 331 628

e-mail: fenix@optikafenix.cz
mapa: Google Maps » ••